A vasárnapi vereség bronzérmet ért a MEAFC-nak a négyes tornán
|
2015. június 14. 20:09
|
frissítve: 2015. június 15. 15:03
Miután szombaton eldőlt a feljutás kérdése, néhány miskolci játékos elvesztette motivációját az utolsó mérkőzésre. A Debreceni Egyetem csapatától elszenvedett vereség a harmadik helyet jelentette.

Bár a feljutás és így a torna aranyérme már szombaton eldőlt, mára már csak az ezüst és a bronzérem sorsa volt nyitott.

NB II-es Final Four. Miskolc, Egyetemi körcsarnok

DKA-DEAC  –  MEAFC  95-71 (21-21, 27-17, 16-21, 21-12)

Az első negyedben fej-fej mellett haladtak a csapatok, nemsokat törődve a védekezéssel. Nem is sikerült előnyt szerezni senkinek. (21-21).

A második játékrészben sebességet váltott a DEAC, és hamar 10 pontos előnyt szerzett, melyet megőrzött a szünetig (27-17).

A harmadik negyed első részében őzizték előnyüket a debreceniek, ám a MEAFC játékosai megrázták magukat és 3perc alatt 57-57-re egyenlítettek. Sajnos ez csak fellángolás volt, mert a játékrész végére 15 pontos lett a hátrány (16-21).

Az utolsó negyed sem hozott sok örömet a hazaiaknak, mert a sok eladott labda miatti lerohanások után tovább nőtt a debreceni előny. A MEAFC játékosai közül igazán csak Fazekas, Tóth B. és Szepesi játékát lehet kiemelni. (21-12).

A tornát a MAFC-Martos együttese nyerte. Második a DKA-DEAC, harmadik a MEAFC csapata, míg negyedik a Szigetszentmiklós együttese lett.

Kiss János alpolgármester a mai mérkőzés legjobb MEAFC-os játékosának, Fazekas Csabának adja át a bronzérmet