Vénusz: nem sikerült az újabb bravúr
2014. szeptember 14. 08:35
|
frissítve: 2014. szeptember 16. 14:24
A DVTK-Vénusz női futsalcsapata egyedüli olyan gárdaként, amely nem szerepel nagypályás bajnokságban, elindult a 2014/15-ös Magyar Kupában. Az első fordulóban aratott siker után az újabb bravúr már nem jött össze, hősies csatában végül 6–3-as vereséget szenvedtek a lányok a jóval nagyobb nagypályás játékerőt képviselő Budapest Honvéd csapatától.

A mérkőzés álomszerűen indult, a 10. percben már 2–0-ra vezetett a Vénusz. A 6. percben Bernáth Csilla lőtt óriási gólt a felső sarokba, majd Rondzik Júlia is betalált (2–0). Tartotta magát a hazai csapat, de a félidő vége előtt megszerezte a kulcsfontosságú szépítő gólt a Honvéd (2–1).

A második félidő elején a vendégek magukhoz ragadták az irányítást, és újabb gólt szereztek (2–2), erre azonban Váradi Cintia révén a 68. percben válaszolt a Vénusz (3–2). Aztán kijött a Honvéd rutinja, a nagyobb tudás, a Vénusznál becsúszott néhány egyéni hiba is, így végül a nagypályás NB II listavezetője bedarálta a hazai csapatot (3–6).

Amíg a Vénuszt a lelkesedés vitte, reális esély volt a továbbjutásra is. A lányok a szakadó esőben végig derekasan küzdöttek, becsülettel hely álltak a jobb képességű nagypályás csapat ellen

Női nagypályás Magyar Kupa, 2. forduló
DVTK-Vénusz – Budapest Honvéd 3–6 (2–1)
Miskolc, Diósgyőr, DVTK Edzőcentrum, 50 néző.
DVTK-Vénusz: Németh D. – Mikó, Miliczki, Kresák, Lipták (84’ Paranai) – Kovács A., Váradi, Bernáth, Boros – Rondzik, Bukovszki. Vezetőedző: Sárréti Géza.
Budapest Honvéd: Novotny (46’ Rapcsák) – Siska, Gaál-Szabó, Kovács Zs., Tóth E. – Rőhberg, Németh F., Molnár, Nagy – Tóth B. (66’ Gál), Zvara (66’ Kajdy). Edző: Salkovics Gábor.
Gól: Bernáth (1–0) a 6., Rondzik (2–0) a 10., Németh F. (2–1) a 44., Németh F. (2–2) a 47., Váradi (3–2) a 68., Nagy (3–3) a 71., Németh F. (3–4) a 72., Rőhberg (3–5, 11-esből) a 83., Németh F. (3–6) a 90. percben.

A szombati nagypályás meccset követően vasárnap futsalmérkőzés következik, idegenben kezdik a bajnokságot a lányok. Az első hazai bajnokira szeptember 21-én kerül sor.