2024. május 15. Zsófia, Szonja
Verekedő utas ügyét tárgyalták volna
Miskolc TV / minap.hu
|
2017. január 13. 18:08
|
frissítve: 2017. január 14. 11:57
Tavaly B.-A.-Z. megyében és a Miskolci Járási Ügyészség területén csaknem harminc olyan eljárás indult, amelyben közfeladatot ellátó személyt bántalmazott valaki. Buszsofőröket és jegyellenőröket gyakran érnek támadások. Miskolcon december 23-án ütötte meg az egyik utas az ellenőrt. Az ügyében ma tartottak volna tárgyalást, de nem jelent meg a bíróságon. Közfeladatot ellátó személy bántalmazása esetén akár öt év börtönt is kaphat az elkövető.

A Miskolci Törvényszéken tárgyalták volna pénteken annak a férfinak az ügyét, aki december 23-án ittasan megütött egy jegyellenőrt. A vádlott azonban nem jelent meg, így a tárgyalás elmaradt.

Csáki László is átélt már hasonló bántalmazást miközben dolgozott, a kollégáját ütötték meg. – Együtt ellenőriztünk, én kértem a jegyeket, bérleteket, és az illető azt hitte, hogy ha megüti a kollegámat, aki nálam magasabb, akkor már el tud menekülni – mondta az MVK Zrt vezető jegyellenőre.

Általában rendészekkel együtt sétálnak végig a villamoson az ellenőrök. Miskolcon 2014 óta ők is segítik az intézkedéseket.

– Van, amikor célzottan egy-egy járaton több munkatársunk teljesít szolgálatot – mondta Kovács László Csaba, a Miskolci Önkormányzati Rendészet közterület-felügyelet és rendészeti vezetője. – Ez azt jelenti, hogy minden egyes buszra felszállnak a jegyellenőrrel. Van olyan is, amikor egy jegyellenőri párossal teljesítenek szolgálatot.

Vannak olyan felvételek, amik budapesti térfigyelő kamerákból kerültek ki a netre: Egy férfi odafut az ellenőrökhöz és ütni kezdi őket, majd egyszerűen elszalad. Egy másik felvételen pedig az egyik utas kiabál. Gyakran éri támadás a buszsofőröket is. Pedig ők mind közfeladatot ellátó személyek. Úgy, mint a pedagógusok, egészségügyi dolgozók vagy például a postások.

2016-ban B.-A.-Z. megyében illetve a Miskolci Járási Ügyészség területén csaknem harminc olyan eljárás indult, amelyben közfeladatot ellátó személyt bántalmazott valaki, mondta az főügyészség sajtószóvivője.

– Ennek a bűncselekménynek a büntetési tétele öt évig terjedő szabadságvesztés, hogyha felfegyverkezve vagy csoportosan követi el, tehát például hárman vagy valamilyen botot, eszközt használva, akkor akár 2-8 évig terjedő büntetést is alkalmazhat a bíróság – mondta Martossy György, a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Főügyészség főügyészhelyettese, sajtószóvivője.

A hatóság azt is vizsgálja, hogy az elkövetőnek milyen az előélete. Büntetlen előéletű személy esetében nem feltétlenül kerül sor végrehajtandó szabadságvesztés kiszabására, tette hozzá a sajtószóvivő.

Nem

Olvasnivaló

Ajánlat