2024. május 15. Zsófia, Szonja
Visszaállítani a mesterek szakmai, anyagi és erkölcsi megbecsülését
Farkas Ildikó
|
2015. február 07. 22:03
|
frissítve: 2015. február 09. 05:15
Mestervizsga nélkül senki sem oktathat. A szakképzési törvény szerint a régi mestereknek is iskolapadba kell ülniük. A BOKIK által szervezett tanfolyam elméleti és gyakorlati vizsgái után hamarosan mestervizsgát tesznek a jelentkezők – ez a megyében 230 embert jelent.

Schneider László 1991 óta vezet tanműhelyt, azóta több száz tanulónak oktatta gyakorlatban az autószerelési szakmát. Mivel továbbra is szeretne tanítani, így ő is jelentkezett a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Kereskedelmi és Iparkamara (BOKIK) által szervezett tanfolyamra. Az Észak-magyarországi Közlekedési Központ Zrt. tanműhelyvezetője úgy fogalmazott: „az idő túlszalad rajtunk, és újabb és újabb ismereteket kell megtanulnunk”. Így aztán maga is részt vesz a képzésen, az elméleti részén már túl is van, most már a gyakorlati feladatok következnek.

Az elméleti vizsgán a vizsgabizottsági elnök szerint könnyebben meg tudtak felelni azok, akik a gyakorlati életben már találkoztak a felvetődő kérdésekkel. Mint Vantal Gábor ismertette, a vizsgázóknak mindkét tantárgyból 3-3 tételt kellett húzniuk, és azt kidolgozniuk.

A szakmai tárgyak gyakorlati képzése februárban kezdődik, és még tavaszra levizsgázhatnak a mesterek. Ezentúl a mester cím használatára már csak az jogosult, aki sikeres mestervizsgát tett.

Németh Zsolt, a BOKIK szakképzési vezetője elmondta, szeptember elsejétől a különböző gyakorlati képzőhelyeken mestervizsgával rendelkező oktatók foglalkozhatnak tanulókkal. Hozzátette, ezek a képzések a szakembereknek szólnak elsősorban. Mintegy 15-20 féle szakképesítésben szerveznek képzéseket, és körülbelül 230 ember fog ismételten az iskolapadokban ülni. A szakképzési vezető hozzátette, a képzésnek az a célja, hogy ismét visszaálljon a mesterek szakmai, anyagi és erkölcsi megbecsülése.

Nem

Olvasnivaló

Ajánlat