2024. július 22. Magdolna
„Visszarántottuk az országot a szakadék széléről!” Kövér László Miskolcon
minap.hu
|
2018. március 29. 14:22
|
frissítve: 2018. április 01. 17:18
A tét nem pusztán az, hogy ki kormányozzon, hanem az, mi lesz akkor, ha nem az a politika folytatódik, ami visszarántotta az országot a szakadék széléről, és életszínvonal-növekedést eredményezett – hangsúlyozta Kövér László, az Országgyűlés elnöke Miskolcon, az ITC Székházban rendezett lakossági fórumon.

kover_laszlo_180328_vcs_12.jpg

Fotó: Végh Csaba

Csöbör Katalin, országgyűlési képviselő, a rendezvény házigazdája beszédének elején kihangsúlyozta: a választáson most sokkal nagyobb a tét, mint az elkövetkező négy év - a jövőnkről, gyermekeink jövőjéről van szó. Ha most nem jól döntünk, veszélybe kerül Magyarország és Európa jövője is. – A célunk, hogy megvédjük az országot. Nem mindegy, bevándorló ország leszünk-e vagy egy stabil, önálló, biztonságos ország marad Magyarország – fogalmazott Csöbör Katlin, kiemelve: ebben a küzdelemben biztosan számíthatnak rá, mint országgyűlési képviselőre, a Fidesz jelöltjére, és számíthatnak a pártjukra is.

kover_laszlo_180328_vcs_02.jpg

Kövér László házelnök ugyancsak arról szólt: április 8-án a kérdés nem pusztán az lesz, ki kormányozzon majd a következő négy évben. Sokkal inkábhb az, mi lesz akkor, ha nem az a politika folytatódik, ami 2010 után, az első négy évben visszarántotta az országot a szakadék széléről, a második négy évben pedig olyan jövedelem- és életszínvonal-növekedést, gazdasági emekedést hozott, amilyenre 1990 óta nem volt példa.

– 4 millió 430 ezer ember dolgozik ma Magyarországon, soha ennyien a rendszerváltozás kezdete óta nem dolgoztak még – részletezte a házelnök. – Öt százalék körüli munkanélküliséggel adtuk át a kormányzást 2002-ben, aztán 12 százalékos munkanélküliséget örököltünk vissza 2010-ben. 56 százalék volt az államadósság a nemzeti össztermékhez viszonyítva 2002-ben, amikor pedig visszakaptuk a kormányzás lehetőségét, 2010-ben, akkor 80 százalék fölötti volt – tette hozzá.

kover_laszlo_180328_vcs_11.jpg

Kövér László arról is szólt, hogy az már ország egy évvel a pénzügyi, gazdasági világválság előtt padlót fogott. Leállt a gazdaságunk, a válság egy már gyönge, kiszolgáltatptt országot ért, a következő esztendőben 6,6 százalékot zuhant a magyar gazdasági teljesítőképesség.

Mint fogalmazott, a szocialisták 2002-ben úgy kampányoltak, hogy semmit nem vesznek el azokból a vívmányokból, amiket a Fidesz adott az embereknek, hanem még rá is tesznek majd. – A valóságban ezzel szemben az történt – mondta –, hogy mindent elvettek: eltörölték a családi adókedvezményt, és az államilag támogatott kedvezményes kamatozású lakástámogatási rendszert is. Emberek tömegeit terelték a devizahitelek felé, a bankok hasznára.

kover_laszlo_180328_vcs_23.jpg

Kövér László aláhúzta, a Fidesz-kormány ezzel szemben olyan családtámogatási rendszert épített ki, amely a ráfordított forrásokat tekintve példa nélküli Európában. A  magyar nemzeti összterméknek több mint az 5 százalékát fordítják erre a célra, melynek a része a gyes, gyed kiterjesztése, és a családi adókedvezmény.

– A nyugdíjak vásárlóértékét növeltük például a rezsicsökkentéssel, és az Erzsébet utalvánnyal is. Ma a nyugdíjasok jövedelmi pozíciói jobbak, mint amilyenek 2010 előtt voltak – hangoztatta.

kover_laszlo_180328_vcs_29.jpg

 – Ha bevándorlóországgá válunk, akkor elveszünk, mert ha ezek egyszer ide tömegesen bejönnek, senki ki nem rakja ki őket innen többé – húzta alá a politikus, hozzátéve: legalábbis békésen nem. – 2015-ben átcsörtetett 400 ezer ember Magyarországon, a jogszabályaink betartásának legcsekélyebb hajlandósága nélkül, és ha nem zártuk volna le a határokat, akkor ez folyamatosan így lenne azóta is.

kover_laszlo_180328_vcs_32.jpg

A házelnök véleménye szerint az ellenzék azokat támogatja, akik teljesen nyilvánvalóan jogsértést követtek el Magyarország szuverenitásával szemben. Azt hangoztatják, meg kell egyezni az Európai Unióval, mert itt nincs nemzetállami megoldás. – Az európai megoldás pedig jelen pillanatban azt jelenti – részletezte –, hogy egy központi akarat dönti majd el, ki jöhet be Európába, függetlenül attól, hogy valaki politikai menekült vagy gazdasági migráns. Ha pedig egy országban fölösleg „keletkezik” migránsokból, akkor azt kvóták alapján szétosztják a többi tagállamban. Nem kérünk ebből! - zárta szavait Kövér László.

Nem

Olvasnivaló

Ajánlat