Gálavacsorával ünnepelték a Támogatók Társaságának megalakulását
Ahogyan arról már korábban hírt adtunk, a megyei központi kórház azzal a céllal hozta létre a Támogatók Társaságát, hogy erősítse a kapcsolatot azokkal a személyekkel, vállalatokkal, közintézményekkel, amelyek valamilyen formában támogatják az egészségügyi intézményt.
A vacsora előtti sajtótájékoztatón elhangzott, mind a társaság létrehozása, mind a támogatói vacsora megszervezése egy egészen újszerű kezdeményezés. – Ilyen módon is megpróbáljuk kifejezni a nagyrabecsülésünket, hálánkat és köszönetünket azok iránt az emberek, szervezetek iránt, akikben megvan a késztetés, hogy önzetlenül támogassák az intézményt – emelte ki Révész János, a B.-A.-Z. Megyei Központi Kórház és Egyetemi Oktatókórház főigazgatója.
Szeidl Tamás, a B.-A.-Z. Megyei Büntetés-végrehajtási Intézet parancsnoka arról szólt, hogy egy jóvátételi program keretében a fogvatartottak festményeket készítettek beteg gyermekeknek, három kórtermet pedig felújítottak. – Ezt önként vállalták; bizonyítanák, hogy jóvá szeretnék tenni, amit a társadalommal szemben elkövettek – fogalmazott.
Csöbör Katalin országgyűlési képviselő köszöntő beszédében arról szólt, bízik benne, hogy a „szuperkórház” főigazgatója egy széleskörű társadalmi együttműködés keretében tudja ellátni a feladatait.
Teljes körű gallyazás, fakivágás, egyirányúsítás – szépül a Selyemrét!
Mint megtudtuk, Katona Ferenc saját képviselői keretéből finanszírozta és rendelte meg a selyemréti lakóövezet teljes körű egészségügyi gallyazását, a veszélyessé nyilvánított fák kivágását, valamint azok elszállítását. – Mintegy 80 fát érint a munka, amelyek közül 23 kerül kivágásra – mondta el az önkormányzati képviselő, hozzátéve: ezeket azért távolítják el, mert veszélyeztetik a lakóépületeket, illetőleg korhadtak, elszáradtak.
Mint megtudtuk, a munkát a Miskolci Városgazda Nonprofit Kft. végzi el, a képviselő megrendelésére. A ritkítás február 25-én kezdődött, és Katona Ferenc elmondása szerint a héten be is fejeződik. – A munka csaknem 2 millió forintba kerül, amit a képviselői keretemből biztosítok – emelte ki.
Katona Ferenc arról is szólt, hogy a selyemréti lakóövezet északi részén a pakoló autók szinte az egész útszakaszt elfoglalják, ami rendkívül balesetveszélyes. – A kétirányú forgalmat szabályosan szinte lehetetlen biztosítani: vagy a zöldterületre hajtanak fel az autósok, vagy visszatolatnak – részletezte a képviselő. Mint mondta, ezért indokolt, hogy a Kőrösi Csoma Sándor, az Éder György, a Bólyai János, és a Zielinsky Szilárd utcákban megváltoztassák a forgalmi rendet, és a Bajcsy Zsilinszky irányából egyirányúsítsák azt.
Miskolc anno: templom és pincesor a történelmi Avason
A rendezvényen hatalmas volt az érdeklődés, nagyon sokan eljöttek a Herman Ottó Múzeum Papszeri Épületébe, hogy újabb információkat tudjanak meg a történelmi Avas építészetéről, pincéiről, történetéről, egy miskolci építésztörténész „szemüvegén” keresztül.
Bereczki Zoltán építészmérnök, építésztörténész, a Debreceni Egyetem oktatója elmondta: az Avasi Református Templom középkori építéstörténetével foglalkozik, kutatási területe a gótika építészete. – Jó kapcsolatot ápolok az Észak-Keleti Átjáró Egyesülettel és az Avasi Borút Egyesülettel, akik bevontak egy olyan projektbe, ami az Avas múltjával, történetével, jövőjével foglalkozik – fogalmazott.
Mint megtudhattuk, ebben a projektben a pincékkel és a templommal foglalkozott az építésztörténész – ez volt a keddi előadásának témája is. Kutatási adatait 3D-s animációkkal, saját készítésű fotókkal és rajzokkal illusztrálta a rendezvényen. A közel másfél órás előadás a templom legfontosabb korszakára fókuszált, a 15. század végi kiépítésére, illetve a borházak úgynevezett 3. generációjára (19. század vége – 20. század eleje).
A dualizmus és a két világháború közötti évtizedek miskolci városképével foglalkozó előadás-sorozat negyedik állomása során megismerkedhettünk az Avas domb történelmi környezetével, ahol évszázadok óta egymástól kőhajításnyira éli mindennapjait a szakralitás és a borkultúra, a gótikus és a svájci stílus.
Az előadás szünetében műsort adott a Miskolci Pincék Dalárdája és Jacsó Pál költő.
„Hatalmas partyarcok a miskolciak” – Dér Heni a Miskolci Farsang színpadán (Videóval!)
minap.hu: Pár napja jöttél haza Dominikáról. Milyen gyakran van időd kikapcsolódni? Figyelsz-e arra kifejezetten, hogy tudj pihenni?
Dér Heni: Igyekszem figyelni erre, de nagyon kevés alkalmam van hosszabb pihenésre. Általában a legpihenősebb időszakom a január-február, bár idén ez is nagyon sűrűre sikeredett. Nehezen tudtam összelogisztikázni, hogy legyen egy 1,5 hét pihi. Ezt egy évben egyszer, nagyon maximum kétszer tudom megtenni, így lopott időket tudok tölteni a családtagjaimmal. Nagyon jót tett, feltöltődve jöttem haza. Picit azért orrolok a barátaimra, akik végig azt hangoztatták, amíg nem voltam itthon, hogy 15 fok van, erre hazajöttem és itt cidrizek a nagykabátban (nevet – a szerk.), de rendkívüli volt a közönség úgyhogy kárpótoltak a hidegért.
minap.hu: Nemrég jelent meg a Sztori című dalod, mely egy egészen új irányt képvisel, mint az eddigi Dér Heni számok. Elmondásod szerint a legszókimondóbb lett ez az új dal. Mi ihlette ezt a dalt?
D. H.: Ez a dal már nagyon régóta érlelődött bennem: összegyűjtöttem az elmúlt évek összes tapasztalatát, az összes barátnőm rossz tapasztalatát, mind összegyúrtam egy nagy gombócba, és azt mondtam, hogy ha már Dopman, Ganxsta Zolee, Mr. Busta megtehetik azt, hogy az összes rapdalban a nőket szapulják, akkor kell egy ellenpont is. Úgy gondolom, az én számból pedig ez elég hitelesen hangzik. Nyilván minden sértődés nélkül tettük ezt, és akinek nem inge, az nem veszi magára a mondanivalót. De a közönség tökéletesen vette ezt, mert azok a férfiak, akiknek teljesen rendben van az önértékelésük, nagyon jókat nevetnek rajta. Egyébként fél évet vártam arra, hogy kihozzam ezt a dalt, mert tényleg elég őszinte lett, és gondolkodtam rajta.
minap.hu: ... a klip sem egy sztori köré épül, hanem egyfajta stílust mutat be.
D. H.: Igen, nem akartam magát a klipet is megerősíteni egy ugyanolyan sztorival, amit elrapelek a dalban, mert az már nagyon direkt lett volna. Annyira erős a szöveg, és annyira lehet benne érteni mindent, hogy inkább egy „image klipet” csináltunk. Nagyon sok igazi gettóformát pakoltam magam köré, mutatván ugyanazt, mint ami a férfi rapperek körül szokott lenni.
minap.hu: Mostanában egy igazán vagány, rapes, R ’n’ B-s Dér Heni áll előttünk, és énekli a dalait. Mintha most találtál volna igazán önmagadra. Hogyan alakult át a stílusod?
D. H.: Nagyon köszönöm, hogy ezt mondod, mert valóban így érzem én is. Valójában a kezdetek óta ez az én vonalam, csak nem volt lehetőségem ezt a stílust magaménak tekinteni a színpadon. Ugye nekem volt egy kilencévnyi sugarloafos zenekari létem, amit imádtam, rengeteget tanultam benne. Én már akkor is ilyen zenéket hallgattam, nevettek is mindig a barátaim, amikor mentünk a kocsiba és Snoop Dogg, Missy Elliott szólt, majd kiszálltam a kocsiból és a Sugarloaffal a színpadon pop-rock műfajban énekeltem. De nyilván ez a zenekar mellett adott volt, és nagyon örültem annak a lehetőségnek, de nagyon vártam az alkalmat, amikor szólókarrierbe tudok kezdeni, és végre ezt a vonalat tudom képviselni.
minap.hu: A tavalyi év nagyon termékeny volt új dalok tekintetében, szinte havonta jelentek meg új számaid.
D. H.: Ha valaki valóban önmagára talál, megjön az ihlet is. Talán ezzel magyarázható az, hogy tavaly szinte tényleg minden hónapban kijöttem 1-1 új dallal. És ha hiszitek, ha nem, már most be vagyok tárazva; már 3-4 dalom a fiókban van, és azon gondolkozom, mikor, melyiket vegyem majd elő, és rengeteg új ötletem van. Úgyhogy 2019. is termékeny lesz.
minap.hu: Egy éve indítottál egy iskolát, ahol tehetségeknek segítetek. Mesélj nekünk erről!
D. H.: Nagyon fontosnak tartom, hogy fiatal tehetségeket felkaroljak, ez nagyon régóta vesszőparipám, és éveken keresztül tanítottam is, magánórákat adtam. Amikor már annyira sokan voltak, hogy nem győztem, akkor jött az ötlet, hogy ezt intézményesíteni kellene, és egy iskola keretein belül továbbvinni, hogy még több tehetségnek tudjak segíteni. Úgyhogy most csinálok egy alapítványt, hogy teljesen ingyenesen tudjanak tanulni azok, akiknek kincs van a torkukban. Úgyhogy ezen dolgozom.
minap.hu: Pár hete voltál a Rockwell klubban nálunk, Miskolcon, most pedig itt vagy a Becherovka Miskolci Farsangon. Milyen érzésekkel jársz ide hozzánk?
D. H.: Imádom a miskolci közönséget, mert energiabomba minden egyes ember, szívvel-lélekkel tombolnak és élvezik a koncertet – az embert teljes mértékben visszatöltik. Most is rengetegen voltak kint a koncerten, és nagyon aktívak voltak: mindent énekelnek, és hatalmas partyarcok, úgyhogy remélem, még sokszor találkozom velük.
„Még soha nem csalódtunk a miskolci közönségben” – Péterfy Bori & Love Band koncert a Miskolci Farsangon (Videóval!)
minap.hu: Milyen volt a miskolci közönség ma este?
Péterfy Bori: A miskolci közönség mindig jó. Most már lassan 12 éves a zenekar, és minden évben járunk ide. Egy ideje van ez a szuper klub, a Helynekem, ami tényleg az ország egyik legjobb klubja, és oda is sokat járunk. Nem volt még olyan miskolci koncertünk, amire ne azt mondtam volna, hogy nagyon jó. Még soha nem csalódtunk a miskolci közönségben, és ma sem kellett ebben az irdatlan hidegben. Én gyűlölöm a hideget, úgyhogy ilyenkor fokozottan számít, hogy a közönség segítse a túlélést.
minap.hu: Nemrég jelent meg az első lemezetek bakeliten. Milyen volt ennyi év távlatában újrahallgatni a számokat?
P. B.: Alapvetően az első lemez számait játsszuk. Most, pár héttel ezelőtt adtunk Budapesten egy nagykoncertet, ahol csak az első két lemez számait játszottuk, és hihetetlen élmény volt nekünk is, meg a közönségnek is.
minap.hu: Mennyire van kereslet a bakelitre a mai világban, amikor mindenki mp3-ban tölti le a számokat, és youtube-on hallgat zenét?
P. B.: Ez egy nagyon érdekes dolog, mert a bakelit szerintem „come back”-jét éli. Nyilván nem olyan nagy számokról beszélünk, hanem pár száz darabról, de minden lemezünkből van bakelit, és mindig elmegy az a néhány. Ez egy olyan tárgy, ami valóban nagy érték azoknak, akik szeretnek minket, és akiknek fontosak vagyunk.
minap.hu: A Bori X mind a tíz dala egyedi grafikájú szövegvideót kapott, sőt, az egyik dal szövegét kínaira is lefordítottátok. Honnan jött ez az ötlet?
P. B.: Valahogy a refrénbe bekerült a „Sanghaj, Peking, Tokió” mondás, és így jött az ötlet. Amúgy is szövegvideókat csináltunk a Bori X összes számához, plusz ez egy játék keretében jelent meg. Le lehet ezt a játékot tölteni, ez egy ingyenes applikáció. Ez a lemez nem jelent meg CD-n, hanem egy nagyon vicces játékkal lehet hallgatni a számokat.
minap.hu: Amikor az Amorf Ördögökből Péterfy Bori & Love Band lett, hogyan szeretted volna látni magatokat tíz év múlva? Megtörtént az, amiről álmodoztatok?
P. B.: Nagyon sokszor megkérdezték akkor, hogy mit szeretnék 10 év múlva, és az élet valóban csodálatos, mert amit akkor mondtam, az van most. Mert azt mondtam, hogy azt szeretném, hogy koncertezzünk sokat, legyen sok lemezünk, legyen nagyon jó a zenekar, és ez hál’ Istennek összejött.
minap.hu: A következő 10 évről mit mondanál? Hogyan látod magatokat?
P. B.: Most egy kicsit azért már nehezebb előre nézni 10 évre, de még sok erő van bennünk. Nagyon jók vagyunk, nagyon élvezzük, nagyon szeretjük egymást, nagyon szeretjük ezt csinálni, és szerintem egyre erősebbek vagyunk. Van még azért bennünk pár év, de hogy mennyi, azt nem tudom.
minap.hu: A kéket vagy a pirosat című számodban Saiiddal énekelsz együtt. Honnan jött a közös munka ötlete? Milyen volt együtt dolgozni?
P. B.: Már dolgoztunk korábban is együtt Saiiddal, az egyik legjobb magyar rappernek tartom őt, és nagyon jóban is vagyunk, imádjuk, szeretjük, a barátunk. Mindig, amikor felmerül, hogy rap rész lenne egy számban, akkor mindig ő jut eszünkbe. Mondjuk most már rezeg a léc, mert annyira élvezem, hogy én rapelem. Van még egy szám, amiben van rap rész, a Nyitva című filmnek – amiben játszottam – a vége főcímdala, és ott én nyomom a rap részt. Úgyhogy lehet, hogy most már nem fogunk rapereket hívni, hanem majd mindig én fogom csinálni.
Köszönjük!
„Ezt az érzelmi kötődést nem tudjuk megmagyarázni egy pestinek” – Bíborszél koncert a Farsangon (Videóval!)
minap.hu: A Miskolc című dalotok egyfajta lokálpatrióta slágerré vált, ami az identitástudat szempontjából rendkívüli jelentőséggel bír Miskolcon, mondhatni himnusszá érett. Ki írta a dalt? Mi volt vele a célotok? Milyen üzenettel született meg?
Fábián Zsolt: Annak idején volt egy pályázat, amire mi ezt a dalt készítettük. Született akkorra már Miskolcról jó pár dal, a rockgenerációknak köszönhetően. Egy egyesület kiírt egy pályázatot: „a mai miskolci zenekarok, hogyan látják a várost?”. Erre érkezett 7-8 pályamű, és a miénket választotta ki akkor a zsűri. Az volt ekkor a fődíj, hogy abból a dalból készül egy imageklip, amiben ismert miskolci arcok jelennek meg, olyan miskolci helyszínek, amelyek igazán jellemzőek a városra. Én igazából nem szeretem az ilyen „rendelésre írott” dalokat: én ezektől picikét ódzkodom. De ez volt erre az ellenpélda.
minap.hu: A klipnek köszönhetően még közelebb került az emberek szívéhez a dal, hiszen miskolciak szerepelnek benne, és Miskolcon is vettétek fel. Szinte a szomszédlányt láthatjuk tátogni a klipben. Honnan jött a klip ötlete?
F. Zs.: Mi csak a zenét adtuk ehhez a produkcióhoz, a klipet már az egyesület írta, és az általuk megbízott stáb forgatta. Nekünk ebbe a részébe különösebb beleszólásunk nem volt.
minap.hu: Ti vagytok a DVTK meccsek hangulatfelelősei. Nincs piros-fehér drukker, aki ne a ti dalotokat hallgatva indulna el a meccsre. Sőt, élőben is láthatott és hallhatott titeket a szurkolóközönség. Hogy alakult ki köztetek és a DVTK között ez az intenzív kapcsolat?
F. Zs.: Én nagyon régóta járok meccsekre, nekem is van egy ilyen elköteleződésem a klub iránt, és természetesen Miskolccal szemben ez alap. Ez is egyébként ennek a klipnek és a dalnak köszönhető. Ez a szurkolói rigmus rész a dalban, ami azzá tette a DVTK-szurkolók számára a dalt, amivé vált –, ha ez nem lett volna benne (legyünk őszinték) valószínű nem futott volna be ekkora ívet ez dal.
Amikor először ezt a dalt egy DVTK-Fradi meccs előtt eljátszottuk, akkor sajnos kikaptunk, így ezután mindig féltem tőle, mikor meccsek előtt hívtak minket játszani, hogy nehogy rossz ómen legyünk. De hál’ Istennek volt olyan Fradi meccs, amikor mi játszottunk, és 2-1-re megvertük őket, úgyhogy ott egy picit megnyugodtam. Szóval abszolút ennek a dalnak köszönhető az összes ilyen kötődés, fellépés. Ki kell, hogy mondjam: én annyira nem hittem ebben a dalban, és valami iszonyat, amit befutott, tehát én is tátott szájjal nézem.
minap.hu: Májusban a diósgyőri stadion avatóján hallhatta először a közönség az Itt a helyed! című dalt, aminek a klipjét a Miskolci Fotóklub készítette. Milyen érzés volt az új stadionban először előadni ezt a számot, a DVTK drukkerek előtt?
F. Zs.: Vegyes, az eredmény ismeretében borzasztó. Nagyon jó emlék mégis, ennek ellenére is. Ez egy akkora dolog a zenekar életében, hogy egy új stadionban játszhasson, annak a klubnak a meccsén, amiért évtizedek óta rajong. Ez egy ilyen egyszeri és megismételhetetlen volt.
minap.hu: Melyik a kedvenc helyetek Miskolcon?
F. Zs.: Rengeteg gyönyörű hely van Miskolcon: Lillafüred, a Hámori-tó – azt gondolom, a világ bármely táján lehetne, akkor is a csodájára járnának az emberek. Én a Győri kapuban nőttem fel, tehát nem nagyon tudok elmenni sehová Miskolcon, amihez ne tudnék kötni valami szép emléket. Az érzelmi kötődés az, ami fontos, és ezt nem tudjuk megmagyarázni például egy pesti embernek.
Köszönöm szépen!
„Itt kapható a Becherovka Miskolci Farsang legfinomabb terméke!” – Kihirdették a Farsangi Étkek és Italok győzteseit
Az árusok három kategóriában mérethették meg magukat, a zsűri tagjai szakmai szempontok alapján pontoztak. Az első három helyezett mind a három meghirdetett kategóriában oklevelet, illetve nyereményt vehetett át a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara és Miskolc város felajánlásával. Többek között egy molinót, mely az installációs helyük oldalán jelzi, hogy megnyerték az adott versenyt, ezzel hirdetve termékük kiváló minőségét: „Itt kapható a Becherovka Miskolci Farsang legfinomabb terméke!”
A Farsangi étkek versenyének győztese a Végállomás Bistorant „kompozíciója” lett. – Házi naan kenyeret készítettünk, amibe egy konfitált malaccsászár készült, amit a helyszínen még ropogósra pirítottunk. Ebbe kerültek még sütőtök-kockák, lilakáposzta, újhagyma, póréhagyma, amit tejfölös és mustáros dresszinggel locsoltak meg – részletezte a győztes étket Sinka Dániel, a Végállomás felszolgálója.
Sipos Dóra, a gasztronómiai verseny szervezője nagyon sikeresnek tartja az idei megmérettetést, mert sokkal több nevező volt, mint tavaly. Az árusoknak lehetőségük volt farsangi ételt készíteni, ami elég szabad kategóriának minősül, hiszen a zsűri teljes mértékben a séfek fantáziájára bízta, hogy milyen ételkompozíciót állítanak össze. A forró italok kategóriájában is nagyon izgalmas puncsokat, forralt borokat, forró italokat kóstolhattunk.
Járcsics Emil, a Farsangi ételek kategóriájának zsűrielnöke, Venesz díjas mesterszakács érdeklődésünkre elmondta, a farsangi ételek általában sertéshúsból készülnek. – Nagyon finom ételekkel neveztek a séfek, a két leves is nagyon jó volt, de az első kettő farsangibb étel lett – fogalmazott, hozzátéve: nagyon kreatívak voltak a séfek idén, de igazából majd a közönség fogja vasárnap estig eldönteni, hogy melyik lett a legjobb étel.
A Farsangi meleg italok versenye forralt bor kategóriájának első helyezettje az Epermester pincészet – Forralt Eperbora lett, a Farsangi meleg italok versenye meleg ital kategóriájának legjobbja pedig a Fesztiválgyár Vörös puncsa.
A díjakat Szegediné Tóth Anett kabinetvezető, a Nemzeti Agrárgazdasági kamara részéről, illetve Sömjéni Éva Miskolc önkormányzatának képviseletében adta át.
„Nagyon várjuk a hétvégét” – Péterfy Bori & Love Band a Becherovka Miskolci Farsangon
A Péterfy Bori & Love Band magyar alternatív rock együttes 2007 májusában alakult meg, Péterfy Bori előző zenekara, az Amorf Ördögök szerzőiből és tagjaiból. Bemutatkozó albumuk, a Péterfy Bori & Love Band 2007 őszén jelent meg, és arany majd platinalemez lett.
Ezt követte 2009-ben a második, „2”, majd 2010-ben a harmadik „2B” című album. Péterfy Bori terhessége miatt 2011 januárja és 2012 májusa között az együttes szünetet tartott, de még 2012 év végén megjelent negyedik, Fehér éjszakák című albumuk.
Péterfy Bori a szombati koncert előtt üzent a miskolciaknak:
„A miskolci közönséggel nagyon jó viszonyt ápolunk. Rendszeresen járunk a Helynekembe, ami az egyik kedvenc klubunk, és tényleg az ország egyik kimagaslóan jó klubja, ahol mindig vár minket a közönség. De gyakorlatilag nem is tudok olyan miskolci koncertet mondani, amiről nem a legszuperebb emlékeink lennének. Kezdve a régi kocsonyafesztiválos emlékekkel. A tavalyi koncert is nagyon szuper volt, úgyhogy nagyon, nagyon várjuk a hétvégét.”
„Ez Miskolc, a várad, az életed!” – Bíborszél koncert a Becherovka Miskolci Farsangon (Videóval!)
A zenekar nevével először 1991-ben találkozhatott a nagyközönség, amikor Nem hiszem el című dalukkal az ÁB Popfesztivál közönségdíjasaként végeztek. Még ebben az évben megjelent az első albumuk, Szivárvány címmel, majd némi kényszerpihenőt és kevésbé aktív időszakot követően a 2000-ben elkészülő Furcsa évek album már kissé megváltozott felállásban látott napvilágot.
A szombati koncert előtt Fábián Zsolt, a zenekar énekese, dalszövegírója üzent a miskolciaknak:
Viszonylag régen álltunk már színpadra Miskolcon, de még ha nem is így lenne, akkor is a „hazai pálya” mindig kiemelt szerepet tölt be a zenekar életében, főleg egy ilyen volumenű, tradicionális rendezvényen, ahol rengeteg ember előtt játszhatunk és garantált a jó hangulat. Ez mindig egyfajta különös, izgalommal teli várakozással tölti el az embert, úgyhogy én arra bíztatok mindenkit, hogy használja ki ezt a hétvégét és látogasson ki minél több eseményre, de természetesen mi szombaton 17.30-kor várjuk sok szeretettel a tisztelt nagyérdeműt, kicsiket és nagyokat egyaránt az Erzsébet térre. Vegyük be együtt a várost, mert „Miskolc a várad az életed!”
Unja már a rózsaszín, szívecskés, cukormázas Valentin-napot? Itt a ValenTROLL nap a zip’s brewhouse-ban
– Igyekszünk reformer, elegáns, hipszterként társadalmi felelősségvállalásunk részévé tenni, hogy annak az oldalnak is kedvezzünk, amit általában annyira nem promotálnak – magyarázta a ValenTROLL nap ötletét Halász Norbert, a zip’s brewhouse cégvezetője.
Ez már nem az első ilyen trollkodása a brewhouse-nak: Márton-napon a szokásos liba helyett, csülökmenüt hirdettek – tudtuk meg Halász Norberttől. – Jelen esetben nemcsak a párkapcsolatban megfáradt, vagy párkapcsolattal nem rendelkező embereknek szeretnénk kedveskedni, hanem azoknak a pároknak is, akik ezt a napot nem veszik annyira véresen komolyan – fogalmazott.
Mint mondta gyertyafényes, vattacukros lehetőségekből van millió meg egy, de sehol sem jelenik meg a másik oldal. „Nem kell mindent annyira komolyan venni, de persze ettől függetlenül a trollkodást komolyan vesszük” – mondta nevetve hozzátéve: olyan menüt állított össze Pataky Péter séf, amit randin sosem enne az ember.
A zip’s csúcsgasztronómiai tapasok köntösében készült mindazzal, amit semmiképp sem enne az ember egy randin – részletezte Pataky Péter, kreatív séf. Íme, az ajánlat:
- Welcome shot: fermentált martini
- Marinált heringtekercs korianderes feketekenyéren, kapros krémsajttal
- Libatepertőkrém fokhagymás pirítóson, savanyított fekete retekkel
- Lilahagymás-magosmustáros tojáskrém grillezett bagetten
- Fokhagymás grillkolbász reszelt tormával, friss kenyérrel
Természeteseten az állandó szezonális menük, minőségi sörök, önálló sörcsapos asztalok és egyéb italok ugyanúgy a vendégek rendelkezésére állnak február 14-én is.