Dolgozik a markoló, már csak a talaj simítása van hátra. Ez az utolsó lépés a csaknem 1600 négyzetméteres küzdőtéren. A lelátón csaknem 1880 ember tud majd helyet foglalni, például akkor, ha majd lovasbemutatók lesznek a téren.
Koncertekkor pedig mobillelátókkal bővítik az ülőhelyek számát. Ehhez jön a 750 fix férőhely a fedett lelátókon, amivel együtt akár ötezren is elférhetnek a komplexumban. Készül a mobil színpad alapja is. A szerkezet, a burkolás, és a festés mindenhol kész, a lelátókról már csak a műanyag ülések hiányoznak. A tér csaknem 1 év alatt épült fel.
A vizes blokkok, az öltöző helyiségek és raktárhelyiségek is készen vannak – mondja Lengyel Katalin, a Miskolci Városfejlesztési Kft. ügyvezetője. Feltárták a középkori vízcsatornát, ez még egy üvegborítást kap, hogy be tudjuk majd bemutatni a középkori régészeti leletet – teszi hozzá Lengyel Katalin. Augusztus 20-án kiállítás is nyílik. Ezzel ünnepélyesen is megnyitják a lovagi tornák terét a nagyközönség előtt. A küzdőteret természetesen lovasíjász, díjugrató és fogathajtó bemutatókkal avatják fel.
Augusztus 20-án átadásra kerül a lovagi tornák tere, a Diósgyőr-Lillafüred nagy turisztikai fejlesztésnek az utolsó állomása – mondja Kiss Gábor alpolgármester. Hozzáteszi: a lovagi tornák tere egy multifunkciós helyszín, ami alapvetően a nevéből adódóan alkalmas lehet a Diósgyőri vár történelmi hagyományaihoz kapcsolódó lovagi tornáknak a megrendezésére is.
Ugyanakkor könnyűzenei koncertek és fesztiválok helyszíne lehet. Így lesz ez az államalapítás ünnepén, amikor olyan nagysikerű előadók is színpadra lépnek, mint Kamarás Máté, a Hobo, a Paso vagy az Anna and the Barbies.
Ezzel azonban még nincs vége a vár fejlesztésének. További, csaknem másfél milliárd forintot kap Miskolc a Diósgyőri vár megújításához. A Nemzeti Várprogram első ütemében, 2016-ban elkezdik a fejlesztést, de a kormány külön forrásból is támogatja a rekonstrukciót.