Mint mondta, a közelmúltban, a Tatár utcai hőközpont átadásával Miskolc a megújuló energia használatában elsővé lépett elő az országban. Ennek köszönhetően, az idei fűtési időszaktól kezdve geotermikus energiával látják el a belvárosi lakótelepeket és cégeket, illetve az Egyetemváros fogyasztóit is.
– Nálunk valósult meg Kelet-Európa legnagyobb geotermális projektje is – tette hozzá Pásztor Imre. Az ebből származó meleg vízzel több mint tízezer avasi lakás fűtését biztosítják. Ugyancsak a környezettudatosságot mutatja az a beruházás, amely mintegy 1100 lakás távhőszolgáltatását megújuló alapon – faaprítékkal – biztosítja a Kiliáni lakótelepen. Megépült Miskolcon az új biogáz-erőmű, és folyamatban van a hejőpapi hulladékkezelő építése is. Ráadásul hamarosan minden miskolci család szelektíven gyűjtheti a hulladékot.
Pásztor Imre arról is szólt, hogy a dél-kiliáni lakótelepet a 2011-ben megvalósított 3 megawattos biomassza-fűtőmű látja el. Ez a 2013–2014-es fűtési idényben egymillió köbméter földgázt váltott ki – ez azt is jelenteti, hogy közel 2500 tonna szén-dioxiddal kevesebb került a levegőbe. – A diósgyőri és a bulgárföldi hőkörzetek hőigényét viszont továbbra is földgáztüzelésű kazánokkal biztosítjuk, ott jelenleg nincs lehetőség arra, hogy áttérjünk a megújuló energia használatára – hangsúlyozta a Miskolc Holding kommunikációs vezetője.