Lenkey Zoltán fiatalon elhunyt, nagy tehetségű grafikus művésze volt Miskolcnak. Lezáratlan, de gazdag életművet hagyott hátra. Aktívan részt vett a Miskolci Grafikai Műhely 1960-as évekbeli felvirágoztatásában. Mind a grafika, mind a festészet területén otthonosan mozgott, s munkásságát több díjjal elismerték élete során.
1936-ban Miskolcon született művész, egész életét e városban töltötte. Mindössze a háború és a főiskolai tanulmányok idején hagyta hosszabb időre távol a várost. A háború után Miskolcon kezdte meg általános iskolai tanulmányait, s már ekkor felismerte tehetségét Papp László festőművész, aki ettől fogva egész életén át támogatta és barátjává fogadta a felnövő ifjú művészt.
Középiskolai tanulmányait 1952 és 1956 között végezte el a Földes Ferenc Gimnáziumban, majd a Képzőművészeti Főiskolára iratkozott be. Rendszeres tagja volt mind a Papp László, mind a Seres János által vezetett, elismert és híres szakköröknek. A Főiskolán a festészet és a grafika szakot is elvégezte, ahol olyan mesterei voltak, mint Csanády András, Barcsay Jenő, Szőnyi István, Fónyi Géza és Ék Sándor. Gyakran megfordult a Miskolci Művésztelepen, s hamarosan jó barátság szövődött az itt dolgozó művészek és Lenkey között. Kondor Béla és Rékassy Csaba hamar barátjukká fogadták a fiatal pályakezdő művészt. Már főiskolásként részt vett a Miskolci Grafikai Biennálén és 1961-ben az ő munkái is szerepeltek az akkor indított I. Miskolci Grafikai Biennálén, s a második Biennálén 1963-ban már díjat is kapott alkotásaiért.
A Főiskolán 1962-ben diplomázott, majd hazaköltözött Miskolcra, ahol műtermes lakást kapott. Ettől kezdve folyamatosan részt vett egyéni és csoportos kiállításokon, mind itthon, mind külföldön, valamint külföldi tanulmányutakon is rendszeresen megfordult. Az 1960-as években nyarait bulgár művésztelepeken töltötte, s az ottani művészekhez szintén szoros baráti szálak fűzték.
Kevés olyan művész volt, aki mind a grafika, mind a festészet szakot elvégezte, s azt egész élete során alkalmazta is. Lenkey nemcsak az előbbi, hanem az utóbbi terén is nagyszerű munkákat hozott létre. Alkotásait egyedi stílus jellemzi. Grafikai tevékenységével aktívan hozzájárult a Miskolci Grafikai Műhely felvirágoztatásához az 1960-as években. Művészete sokat merített az irodalomból és grafikai munkáinak jelentős területét jelentik az azokhoz készített illusztrációk, amelyeket mindig egy egyedi szimbólumrendszerben fogalmazott meg.
A sokszorosított grafika területén a rézkarcban újításnak számító vakfolt, maratás technikáját is előszeretettel alkalmazta, majd az 1970-es években a festészet, színek felé fordult és előszeretettel használta a pasztell és színes tus adta lehetőségeket.
Az 1980-as években több művésszel együtt megfordult Vologdában, amely nagy hatást gyakorolt művészetére. Számos képen feldolgozta vologdai élményeit, a különleges tájat és épületeket.