Nemzetközi judo versenyt rendeztek Miskolcon
|
2016. február 27. 18:13
|
frissítve: 2016. február 29. 20:44
Tizennegyedik alkalommal rendezték meg a hétvégén Miskolcon, az Egyetemi Körcsarnokban az Eb-MEX Kupa Ifjúsági Nemzetközi Judo Versenyt.

Fotó: F. Kaderják Csilla

Illyés Miklós, az MVSI Miskolc Városi Sportiskola Nonprofit Közhasznú Kft. ügyvezetője elmondta, ifjúsági korosztályban csak a magyar mezőny kitett 220-230 főt, ehhez jöttek még a külföldről – Szlovéniából, Ukrajnából és Romániából – érkezett csapatok. Így mintegy 240-250 fővel rendezték meg szombaton a nemzetközi megmérettetést.

A magyar versenyzőknek az Eb-MEX kupa válogató verseny is volt az ifjúsági Európa- és világbajnokságra. Az MVSC színeiben 16-an indultak, köztük két olyan versenyző – Faragó Petra és Feczkó Csanád –, akik már nemzetközi versenyen, Európa-kupán érmet szerzett.

– A magyar bajnokságban ebben a korosztályban a miskolci csapat második lett több mint 70 klub közül. Úgy gondolom tehát, sikerült úgy megerősítenünk a csapatot, hogy az ország élvonalába tartozunk – emelte ki Illyés Miklós.

Sebestyén László megnyitó beszédében kiemelte, ezen a versenyen egy olyan képet kaphattak a versenyző fiatalok jelenlegi tudásukról, ami hosszú távon meghatározhatja akár a sportkarrierjüket is.

– Az itt szerzett tapasztalatokat a későbbiekben tudjátok kamatoztatni; olyan versenyzőkké válhattok, mint az itt jelen lévő edzők, akik között több olimpikon is van – mondta.