Olimpia: újabb döntetlent játszottak a magyar pólósok
|
2016. augusztus 08. 19:37
|
frissítve: 2016. augusztus 09. 15:25
Ausztráliával csapott össze Benedek Tibor csapata hltfőn, a férfi vízilabda csoportmérkőzéseinek második fordulójában. A végig nagyon szoros mérkőzés 9-9-es döntetlennel végződött.

Kiegyenlített küzdelem folyt a medencében az első nyolc percben, fej-fej mellett haladtak a csapatok. A magyar kapuban egyébként a szerbek elleni döntetlennel zárult mérkőzésen kisebb sérülést szenvedett Nagy Viktort Decker Attila váltotta.

A második negyedben már két gólra is meglépett a magyar válogatott, Varga Dénes büntetőjével (6-4).A végére azonban már megint csak egy gólós maradt az előny (6-5). A harmadik negyedben a már kialakult menetrend szerint zajlott a mérkőzés: az ausztrálok kapaszkodtak, a negyed végén azonban átvették a vezetést (7-8).

A negyedik negyed legelején kiegyenlített a magyar válogatott, majd a Varga Dénes gólpasszát gólra váltó Erdélyi révén vezetett is az ausztrálok ellen, egy utolsó percben kapott találattal azonban döntetlen lett a mérkőzés vége (9-9).