Az aranyrög boldog névtelenségbe burkolózó tulajdonosa helyett annak a felfedezésről annak a boltnak a vezetője beszélt, ahol a fémdetektort vették. A 2,8 kilogrammos tömbre még júliusban bukkantak rá.
Bob Van Camp elmondta, hogy ez a rög a második legnagyobb, amit Kaliforniában valaha is találtak. A pontos lelőhely nem ismert, de Van Camp szerint a legvalószínűbb helyszín a Sacramento-folyó mellékfolyója, a Feather, amely viszont több mint 110 kilométer hosszú - írja a Discovery News alapján a nol.hu.
Nem számít szokatlan dolognak, ha egy aranyásó igyekszik eltitkolni, hogy honnan származik a kincs. „Korábban én is sokszor találtam aranyat, de mindig elkövettem azt a hibát, hogy elmondtam, hol bukkantam rájuk” - mondta Van Camp, aki azt is hozzátette, mivel a folyó szintje most nagyon alacsonyan van, egy kis szerencsével bárki találhat aranyat.
A szerencsés aranyásó nem nevezhető éppen érzelmesnek, ugyanis esze ágában sincs megtartani a hatalmas fogást. Azt reméli, akár 400 ezer dollárt, vagyis nagyjából 93 millió forintnyi összeget is kaphat érte.
A kaliforniai aranyláz 1848 januárjában kezdődött, amikor egy colomai fűrészmalom mellett aranyat találtak. Amíg a roham tartott, 1855-ig a világ minden tájáról 300 ezer ember vágott neki a kalandnak a nagy fogás reményében, forradalmasítva a vidéket és több újítást hozva a bányászati technológiák terén. Kalifornia 1850-ben az Egyesült Államok tagállama lett. Kiépült a közigazgatás, az addig harmincezres terület állandó lakóinak a száma pedig néhány év alatt harmincezerről több százezerre nőtt.