Nemzetközi utcai futóverseny a barátság jegyében
|
2016. október 16. 20:14
|
frissítve: 2016. október 18. 16:42
Nemzetközi utcai futóversenyt rendeztek Miskolcon. Az amatőr sportolók célja a barátság és az egészség hirdetése volt. Most rendezték meg ugyanis a Miskolci Barátság Maratont. Idén először a Miskolci Termelői Nap futóeseménye is becsatlakozott a maraton programjába.

A Miskolc Egészséges Ifjúságáért Alapítvány és a Marathon Club SE szervezésében tizenötödik alkalommal rendezték meg a Miskolci Barátság Maratont.

A nemzetközi utcai futóverseny iránt a szervezők szerint minden eddiginél nagyobb érdeklődés volt idén. A verseny 2001-ben civil kezdeményezésként indult.

A verseny nem titkolt célja, hogy Miskolc imázsát növelje. Az önkormányzati váltó tagjaként Katona Ferenc is pályára lépett. A szervező bizottság elnökeként elmondta: a lakosság megértésére, és türelmére is nélkülözhetetlen szükség van ahhoz, hogy egy újabb sikeres nemzetközi rendezvénnyel öregbíthessük Miskolc jó hírét.

Hazánk reprezentánsai mellett Kazahsztán, Oroszország és Szlovákia sportolóit is üdvözölhettük.

Több kategóriában indulhattak a versenyzők. Volt gyermekfutam, amit hatszáz méteren és 2,2 kilométeren kellett teljesíteni. Volt minimaraton, ami 5,27 kilométeres. Volt kismaraton 10,5 kilométeren, félmaraton 21 kilométeren és maraton 42,2 kilométeren. Ezeken túl lehetett indulni váltóban is.