|
2017. május 29. 12:42
|
frissítve: 2017. május 30. 13:29
Május 27-28-án rendezték meg a WKF Karate Magyar Bajnokságot, melyen miskolci Jusitia Fuji-Yama SE karatékái is sikeresen szerepeltek. Szombaton a gyerekeké volt a főszerep, míg vasárnap a kadet és junior versenyzők mutathatták meg tudásukat. A magasabb korcsoportokban az októberi Tenerife-i Karate Világbajnokságra való kvalifikáció volt a tét.

A szombati napon 3 egyéni bronzérmet gyűjtöttek a kicsik, a csapat fiú formagyakorlatban pedig egy ezüstérem is sikerült. A kadet lány kata versenyszámban Tóth Vanda igyekezett megváltani repülőjegyét a legrangosabb versenyre.  A miskolci versenyző az Annan-nal lépett tatamira Somogyi Laura (Leo) ellen, akit könnyedén 5-0 arányban legyőzött. Következett az MTK-ás Tóth Lilla, aki a Seisan-t járta, míg versenyzőnk ezúttal a Nippaipo-t mutatta be a bíróknak és győzte meg őket arról, hogy neki kell győznie, így is lett, 4-1-re lett a végeredmény. Következett a döntő Kiss Zsófia (MTK) ellen, aki a Kurununfa-t csinálta, míg Vanda az Unshu-t mutatta be.  A bírói döntés 3-2 arányban a Justitiás lánynak kedvezett, ami az aranyérem megszerzése mellett, megerősítette a VB-re való utazását Vandának.

A junior fiú formagyakorlat is izgalmakat hozott. Szilágyi Gergő legnagyobb riválisával kezdett, Kauer Andrással (Balaton Budo). Mindketten a Superimpei-t csinálták. A bírói döntés 3-2-re a miskolci fiúnak kedvezett. A négy között Miháyházi Péter (Yama) volt az ellenfél, akit Gergő a Nippaipo-val könnyedén 5-0-ra legyőzött. A döntőben az Unshu-t járta Gergő, míg vetélytársa, Szekér Bálint (Balaton Budo) a Chatanjara Kushanku-t mutatta be. A bírói döntés értelmében Gergő nyakába került az aranyérem, amivel ő is megváltotta a repülőjegyét Tenerife-re.

A miskolci Justitia Fuji-Yama SE eredményei:

10 éves fiú kata:                                          Elekes Máté                         3. helyezett

12 éves fiú kata:                                          Harangozó Ákos                 2. helyezett

12 éves fiú kata:                                          Suszterics Gergő                 3. helyezett

12 éves fiú kata:                                          Baló-Jóna Balázs                3. helyezett

13 éves lány kata:                                       Nagy Gréta                           3. helyezett

U14 éves fiú csapat kata:                           Justitia                                 2. helyezett

Csapattagok: Juhász-Léhi Hunor, Suszterics Gergő, Elekes Máté

Kadet leány kata:                                       Tóth Vanda                          1. helyezett

Junior fiú kata:                                          Szilágyi Gergő                     1. helyezett