Így kell kezdeni a bajnokságot! – Hazai pályán iskolázta le a Vasast a Diósgyőr
2017. július 16. 19:25
|
frissítve: 2017. július 18. 11:40
Győzelemmel kezdte az OTP Bank Liga új idényét a DVTK.

Az első félidőben gyorsan vezetést szerzett a DVTK Diego Vela góljával, és további helyzeteket alakított ki a jól játszó csapat. A második játékrészben talán kevesebb volt a vendéghelyzet, de Szarka Ákos fejesgóljával sikerült megduplázni az előnyt.

Forrás: dvtk.eu

OTP Bank Liga 1. forduló, eredmény:

Vasas FC – Diósgyőri VTK 0-2 (0-1)
Budapest, Szusza Ferenc Stadion, 2514 néző. Játékvezető: Bognár Tamás (Kóbor Péter, Király Krisztián; Solymosi Péter, Szilasi Szabolcs).
Vasas: Kamenár - Burmeister, Simunek, Risevski - Szivacski, Kleisz, Vida, Hangya - Murka, Pavlov, Remili. Vezetőedző: Michael Oenning.
DVTK: Rados - Eperjesi, Karan, Tamás, Forgács - Vela, Busai, Nono, Óvári - Szarka, Ioannidis. Szakmai igazgató: Bódog Tamás.

Csere: Szivacski helyett Vaskó a 46., Remili helyett Kulcsár T. a 46., Ioannidis helyett Makrai az 54., Forgács helyett Oláh B. a 70., Pavlov helyett Ádám a 73., Szarka helyett Tóth B. a 88. percben.
Sárga lap: Ristevski a 36., Vela a 38., Nono a 67., Kulcsár a 68., Makrai a 71., Vida a 88., Tóth B. a 90+2.  percben.
Gólszerző: Vela (0-1) az 5., Szarka a 73. percben.

Kulcspillanatok:

5. perc: Hosszú másodperceken, talán egy percen keresztül támadott a DVTK, a legveszélyesebb szituáció sokáig az volt, amikor Busai lövését a 16-oson blokkolták, de volt fejes, akrobatikus mozdulat Szarkától, végül Forgács bal oldali beadása találta üresen a hosszú oldalon az ötös sarkánál Diego Velát, aki lekezelte a labdát, majd a hálóba lőtt, 0-1

73. perc: Makrai jobb oldali keresztlabdájára kiválóan érkezett Szarka Ákos, és 10 méterről a kapu jobb oldalába bólintott, 0-2