A hiányzók nélkül is fölényes győzelmet arattak
|
2017. szeptember 19. 21:24
|
frissítve: 2017. szeptember 21. 09:17
Hetedik felkészülési mérkőzését játszotta az Aluinvent DVTK az előszezonban a pöstyéni csapat ellen. Štefan Svitek csapata hiányzói nélkül is magabiztosan nyerte meg az összecsapást.

Forrás: dvtk.eu

Hazai környezetben játszott újabb felkészülési mérkőzést az Aluinvent DVTK. Az ellenfél ezúttal a szlovák első osztályú Piešťanské Čajky volt. A hazai csapatban sérülés miatt Nagy Dóra, illetve betegsége miatt Zele Dorina nem állhatott Štefan Svitek vezetőedző rendelkezésére, aki a Bach, Burkholder, Engelman, Pecková, Melnika kezdőötöst küldte pályára a mintegy kétszáz érdeklődő előtt.

A záró negyed egy vendég triplával indult, de a DVTK főleg Engelman révén húszpontosra duzzasztotta előnyét (65-45), majd zsinórban nyolc vendég találat után Aldazabal tett fel egy ziccert (67-53). Két perccel a vége előtt tíz pontra csökkentette hátrányát a Piešťanské Čajky (67-57),

Aluinvent DVTK - Piešťanské Čajky 69-57 (22-11, 25-14, 12-17, 10-15)

Štefan Svitek: - Csak az első félidővel vagyok elégedett, akkor jó ritmusban játszottunk és jól is védekeztünk. A második félidőben viszont pontatlanok voltunk, sok volt az eladott labdánk. Hiába kértem a játékosokat, hogy végig koncentráljanak, egyelőre süket fülekre találnak a szavaim.