|
2014. november 30. 17:04
|
frissítve: 2014. december 02. 08:19
Vasárnap késő délutánig pattogtak a fehér kaucsuklabdák Miskolcon, az Egyetemvárosban. Itt rendezte meg ugyanis kvalifikációs Top 12 elnevezésű versenyét a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Asztalitenisz Szövetség.

Az E/4-es kollégium mellett található csarnokban tizenketten indultak harcba a továbbjutást jelentő három helyért. És hogy mi célt szolgált a versengés? Nos, erre a magyarázatot Barták László, a megyei szövetség elnöke adta meg:

– Szeretnénk a sportágat népszerűsíteni – mondta. – És ugyanakkor perdöntő, hogy kiderüljön, kik szereznek jogosultságot a megyei Top 12 A elnevezésű viadalon való részvételre. A lebonyolítás rendjét úgy határoztuk meg, hogy a megyei ranglista 10-21. helyezett sportolóit két, egyaránt hatos csoportba osztottuk be. A résztvevők a csoportokon belül körmérkőzést játszottak, majd az első és második helyezettek keresztjáték során harcoltak az elődöntőben, illetve később a győztesek a döntőben. A verseny első három helyezettje szerzett jogot a továbblépésre, vagyis a Top 12 A viadalon való részvételre.

És hogy milyen volt az érdeklődés? Nos, a szervezők óvatosan bántak a nevekkel, ugyanis készítettek egy tartalék listát is, amelyen tíz sportoló nevét lehetett olvasni. Nos, közülük bizony néhánynak be kellett ugrania, mert akadtak, akik nem jelentek meg az indulásra jogosultak közül. Így a szervezők joggal hiányolták például a mezőnyből a tiszaújvárosi Gulyás Lászlót, és Temesvári Lászlót, a szerencsi Köllő Andrást, az ózdi Gadóczi Gábort és Lövey Ádámot, vagy a diósgyőri Pados Zoltánt.

Végül aztán a tartaléksorból előbukkanó jelöltettek csak ki lehetett alakítani két ötös csoportot, amelynek tagjai körmérkőzéses rendszerben határoztak a sorrendről. Az A csoportot a papírformának megfelelően a diósgyőri Fekete József, míg a B csoport küzdelmeit az ózdi Fükő Zoltán nyerte. Az elődöntők aztán kisebb meglepetéssel szolgáltak, ugyanis a csoportgyőztesek közül egyik sem tudta magát beverekedni a fináléba! Fekete négy játszmában maradt alul Tóth Tamással szemben, míg Fükő döntő szettben veszített a szerencsi Makranczi ellen.

A harmadik helyért megrendezett összecsapást Fekete könnyedén húzta be ózdi vetélytársával szemben, és a döntőben sem volt különösebb oka Tóth Tamásnak az izgalomra. Igaz, az első játszmában már 5-0-ra vezetett, mégis Makranczi nyert.

– Rossz taktikával kezdtem – mondta el Tóth Tamás. – Minden pontot meg akartam csinálni, és az ászok most nem ültek. Utána váltottam, türelmesebb lettem, hagytam az ellenfelemet is rontani, ez bevált.

Makranczi László egyébként nem a tőle megszokott játékot nyújtotta. Ebben része lehetett sérülésének is, ugyanis izomgörcsre panaszkodott, ápolási szünetet is kért. És az is nyomhatott a latban, hogy egy nappal korábban csapatbajnoki mérkőzést játszott a Szerencs VSE színeiben az Apagy ellen (13-5-re nyertek a szerencsiek).

Eredmények. Kvalifikációs megyei verseny a Top 12 A viadalra. Az A csoport végeredménye: 1. Fekete József (Diósgyőri ASE), 2. Makranczi (Szerencs VSE), 3. Hauser Cs. (Sátoraljaújhely), 4. Sáfrányos (Sárospatak), 5. Hauser D. (Sátoraljaújhely).

A B csoport végeredménye: 1. Fükő Zoltán (Ózdi VSE), 2. Tóth Tamás (Borsod Volán), 3. Vécsei (Tiszaújváros), 4. ifj. Hauser Cs. (Sátoraljaújhely), 5. Zoltán (Eötvös Tiszaújváros).

Az 5. helyért: Vécsei – ifj. Hauser Cs. 3-2. A 3. helyért: Fekete – Fükő 3-0. Döntő: Tóth T. – Makranczi 3-1. A január 18-án megrendezésre kerülő Top 12 A versenyre az első három kvalifikálta magát.