|
2015. január 26. 14:14
|
frissítve: 2015. január 26. 14:14
Magabiztosan vágott vissza a MEAFC I férfi kosárlabda együttese a Békéscsabának, amely vasárnap délelőtt Miskolcon nyert a MEAFC II ellen. Azt is mondhatnánk, hogy a bajnokesélyes „megbüntette” a viharsarki gárdát.

Az eredmény már szerepel honlapunkon, most viszont a vasárnap esti találkozó részleteivel is szolgálhatunk a sportág miskolci barátainak. Nos, azt előzetesen is sejteni lehetett, hogy a Békéscsaba nem lesz túlságosan friss, hiszen a kezekben, lábakban ott volt a délelőtti fellépés. Egyébként a vendégek úgy gondolták, hogy egy füst alatt letudják a miskolci kiruccanást, ezért vállalták be az egy nap alatt kétmeccses programot, amely mentesítette őket a dupla utazási költségtől. Formájukat elsősorban a MEAFC II elleni találkozóra hegyezték ki, azt találták nyerhetőnek, míg a MEAFC I ellen esélytelennek ítélték magukat.

Az előzetes elképzelés teljes mértékben igazolódott, egyet nyertek, egyet pedig veszítettek. Ez utóbbit azonban nem is akármilyen módon, ugyanis a hazaiak 48 pontos különbséggel szerezték meg a győzelmet. Pedig a találkozó nem kezdődött a számukra rosszul, a csabaiak az első negyedben ott folytatták, ahol a pár órával korábban abbahagyták. Kézsérülést szenvedő irányítójuk hiánya ellenére sem tudtak hibázni mezőnyből, így a harmadik perc elejéig minimálisan ugyan, de vezettek a vasárnapi ebéd utáni hangulatban induló mérkőzésen (9-10). Néhány sikeres és gyors hazai támadás azonban már ekkor jelezte, hogy hamarosan helyre billen majd a rend. A negyed végén remekül koncentrált a hazai mezőnysor és Nádasi három remekbe szabott ziccerével megugrott a MEAFC (36-21). Alakuló védekezés mellett a nagyszünetig továbbra is formás támadásokkal operált a végül 10 gólpasszal záró Drahos Gábor vezette miskolci csapat (54-33).

A sűrűn forgatott hazaiak védekezése egyre jobban összeállt, a harmadik negyedben csupán 10 pontot engedélyezett ellenfelének a Miskolc. Támadásban mindenki gyakran találkozott a labdával, Kiss triplái és Radányi kosarai után pedig több mint megnyugtató számokat mutatott az eredményjelző (79-43). Az utolsó negyedben Szojka és Fazekas is megcsillogtatták egy nappal korábban, a hadházi centerek ellen többször is alkalmazott mozdulataikat, így öt perccel a vége előtt, egy 14:0-ás szakasszal csaknem félszázra nőtt a különbség a két csapat között (94-45). Az utolsó két percben három sikeres hazai tripla tette fel az i-re a pontot. Elsőként az idei eddigi legjobb teljesítményét nyújtó Szabó Attila küldte a helyére a labdát, amely egyúttal a csapat 100. pontját is jelentette. A következő támadásban Kiss, majd rögtön utána Nádasi is beköszönt távolról, majd Radányi kicsit közelebbről beejtett kosara zárta a miskolci pontzuhatagot (110-62). Folytatás pénteken a Cegléd otthonában.

Eredmény: MEAFC I – Békéscsabai KK 110-62 (36-21, 18-12, 25-10, 31-19). Miskolc, Egyetemi Körcsarnok, 150 néző. NB II, Keleti csoport, 14. forduló. Vezette: Lengyel, Dr. Mészáros. MEAFC: Drahos (12/3), Szepesi (6), Tóth G. (7/3), Szojka (14), Radányi (12). Csere: Nádasi (13/3), Kiss (12/9), Szabó (11/9), Takács (9), Fazekas (8), Tóth T. (4), Kovács (2). Edző: Bene Szilárd.

Bene Szilárd: - Ahogy vártuk, hamar eldőlt a mérkőzés, nem voltunk egy súlycsoportban. További sikeres szereplést kívánunk ellenfelünknek, mi pedig készülünk a Cegléd ellen.