„A haza örök, s nemcsak az iránt tartozunk kötelességgel, amely van, hanem az iránt is, amely lehet s lesz” – megyénk szülöttje, Kossuth Lajos szavaival köszöntötte a résztvevőket a megyei kormánymegbízott. Demeter Ervin ünnepi beszédében úgy fogalmazott, „bizonyosan megállapítható, hogy a honfoglaló magyarok a korábban érkezettek és az itt élők közösségének megerősödéséhez szorosabb, szervezettebb együttélési forma, társadalmi rend vált szükségessé. Ezt ismerte fel és valósította meg István király.”
Kiemelte, Szent István nagysága elsősorban tetteiben nyilvánult meg; Magyarország a hit és az összetartozás ereje, valamint a tettek által született meg.
– Minden év augusztus 20-án azt a Magyarországot ünnepeljük, amely nem ajándékba kapta létét, hanem mindig meg kellett érte küzdeni. Az előttünk járó nemzedékek, amikor kellett, meg tudták védeni Szent István Magyarországát – húzta alá Demeter Ervin.
– Nagy királyunk tudta, hogy mindig lesznek olyan külső és belső ellenségei a nemzetnek, akik át akarják írni az ország határait, a nemzet történelmét, és más birodalmak részévé akarják tenni hazánkat. Most is vannak olyanok, akik át akarják írni Európa, a nemzetek és Magyarország történetét, mert így akarnak nyerészkedni és hatalmat szerezni. Most is vannak olyanok, akik annak örülnének, ha a magyarok is feltett kézzel hagynák, hogy idegenek szállják meg hazánkat – fogalmazott.
– Ha a mögöttünk hagyott évszázad küzdelmeire gondolunk, akkor láthatjuk, hogy a helytállás, a munka és az egymás iránt érzett felelősség hozza meg mindig a sikert – emelte ki a kormánymegbízott.
A megyei kormányhivatal életére rátérve megtudhattuk, hogy az elmúlt hét évben több mint 8 millió 254 ezer ügy érdemi intézésével tudtak foglalkozni az elmúlt években.
Az ünnepségen kormánymegbízotti elismeréseket adtak át, a díjazottak neveit IDE kattintva tekintheti meg.
Elismerést vehetett át Demeterné Bártfay Emese, Monok polgármestere és Bodnár Katalin, a település jegyzője.
A kreatív pályázat nyertesei:
Grafika kategória
I. helyezett – Gáborné Tátrai Tímea
Iparművészet 1. (anyagformázás) kategória
I. helyezett – Balázs Csabáné
Iparművészet 2. (népművészet) kategória
I. helyezett – Steiner Klára
Textiltervezés kategória
I. helyezett – Demjén Lászlóné
Fotográfia kategória
I. helyezett – Koleszárné Sulyok Emese
Különdíj: Nagy József Attila.