A két címletből álló alkalmi bélyegsorozatot Nagy Péter grafikusművész tervei alapján a Pénzjegynyomda gyártotta. Az alkalmi borítékokon jellegzetes díszítő elemek, illetve maga a zsinagóga épülete is látható.
A mádi és a miskolci zsinagógát bemutató, 285 és 330 forint névértékű bélyeget kedden, a két kibocsátó képviseletében Feldmájer Péter, a Magyarországi Zsidó Hitközségek Szövetségének (Mazsihisz) alelnöke és Molnár Róbert, a Magyar Posta Zrt. üzleti vezérigazgató-helyettese mutatta be.
Molnár Róbert a miskolci ünnepségen felidézte, hogy a posta 2008-ban kezdte meg a zsinagógákat bemutató bélyegsorozatának kibocsátását, kétévente jelennek meg újabb bélyegek, amelyekből eddig mintegy 800 ezer darabot adtak el.
A kedden 50 ezer példányban forgalomba került bélyegeket Nagy Péter grafikusművész tervei alapján a Pénzjegynyomda gyártotta.
Feldmájer Péter szerint a bélyegeknek köszönhetően belföldön és külföldön is ismertté válhatnak a magyarországi zsinagógák. Hozzátette: a most kibocsátott bélyegek azt mutatják be, hogy a zsidóság az országnak ezen részén milyen építészeti csodákat alkotott.
Az 1861-1863 között épült miskolci zsinagóga a magyar romantikus építészet egyik kiemelkedő alkotása. Az a Ludwig Förster tervezte, aki többek között a pesti Dohány utcai zsinagógát is jegyzi.
A mádi zsidóság a XVIII. század végén, copf stílusban építette fel zsinagógáját. Ma Közép-Európában a mádin kívül csak egy hasonló stílusban épült zsinagóga van. Néhány évvel előtti felújítása Európa Nostra-díjat kapott.
A sorozat eddig megjelent címletei a szegedi új zsinagógát és az Országos Rabbiképző - Zsidó Egyetem zsinagógáját (2008), a nagykőrösi zsinagógát és a szolnoki új zsinagógát (2010), valamint a bajai és a kiskunhalasi zsinagógát (2012) mutatták be.