Bognár duplájával a DVTK idegenben győzte le a Videotont
|
2016. július 17. 21:08
|
frissítve: 2016. július 19. 15:23
Az OTP Bank Liga 1. fordulójában hamar hátrányba került a Videoton ellen a DVTK, azonban még az első félidőben sikerült két remekbe szabott Bognár István góllal fordítani. A második félidőben mindkét csapat hősiesen küzdött, az eredmény Videoton - DVTK 1-2 (1-2).

A mérkőzés Felcsúton a Pancho Arénában kettőezer-hatvankilenc néző előtt volt. A DVTK 1998 után először nyert a Videoton vendégeként.

Kulcspillanatok

1. perc: Videoton - DVTK 1-0 Baloldali kisszöglet után F. Oliveira ívelt a hosszú kapufához, ahol Feczesin érkezett és közelről a hálóba juttatta a labdát

17. perc: Videoton - DVTK 1-1 Bognár vezette fel a labdát a pálya bal oldalán, a 16-os előterében befelé húzott, majd 16 méterről ballal hatalmas gólt ragasztott a jobb felső sarokba.

39. perc: Videoton - DVTK 1-2 Ugrai ment el a balszélen egy mintaszerű kontra során, középen négyen követték a támadást, ő Eleket választotta, aki egyből Bognárnak tette a leshatáron. A DVTK 10-ese pedig a bal alsó sarokba lőtt 10 méterről.

– Nagyon örülök, hogy ilyen jól sikerült a bemutatkozás, a mai győzelem az akarat és a szív diadala volt – mondta Horváth Ferenc, a DVTK edzője. – A DVTK-ban volt két fiatal játékos, olyan, aki élete első élvonalbeli mérkőzését játszotta, vagy három napnyi közös munka után lépett pályára. Nagyon büszke vagyok a srácokra, akik jól helytálltak, mert kicsit olyan volt, mintha a fehérvári kommandót összeengednénk a diósgyőri Pál utcai fiúkkal. A mérkőzés előtt ilyenek voltak az esélyek, de úgy láttam, hogy a Pál utcai fiúk nagyon nyerni akartak ma. Sok munka van még hátra, ez egy jól sikerült eredmény egy jól sikerült mérkőzésen, és nem több.