|
2015. január 10. 21:15
|
frissítve: 2015. január 12. 16:07
A listavezető Miskolc négy góllal nyert Brassóban a jégkorong Mol Liga szombati játéknapján.

A mérkőzést egészen kitűnően kezdték a Jegesmedvék. Szinte azonnal letámadták a Brassót, és rövid időn belül már helyzetbe is kerültek. Sőt, nem telt el két perc, amikor meg is szerezték a vezetést: Dansereau közelről mattolta Polcot (0-1). Továbbra is a Miskolc dominált, sorra alakították ki a helyzeteket, de valami apróság mindig hiányzott a gólhoz. A 9. percben Gőz vette le a korongot a levegőből, közben akasztották, ám a román bíró őt állította ki a játék késleltetése miatt. Az emberhátrányt hihetetlen önfeláldozással, bevetődésekkel, nagy Bálizs-védésekkel és egy kis szerencsével húzták ki a Macik. Ennek jutalma egy perc múlva jött el, amikor a vendégek ügyesen passzolták szét a brassói védelmet, végül a kapu előtt üresen hagyott Dudas emelt a hálóba (0-2). Két perc múlva egy védelmi hiba után két brassói csatár állt szemben Bálizzsal, de a miskolci kapus remekül védett. A 17. percben – emberelőnyben – Dansereau még a kapuvasat találta el, de utána Boyle bombája már a hálóban kötött ki (0-3). Egy perccel később egy kék vonalas lövésbe Virág piszkált be, így jutott a korong a kapuba (1-3).

A második harmadot emberhátrányban kezdték a Jegesmedvék, mert a bírók az előző játékrész utolsó pillanatában kiállították Dudast. Ebben a fórban szinte felállni sem tudott a Brassó, de gyorsan kapták az újabb lehetőséget, ám azzal sem tudtak élni. Ennek során Bálizs elképesztő bravúrt mutatott be, amikor fekve hárított egy lövést. A 7. percben egy kitűnő hosszú passzal Cohen lépett ki, és bár védője rángatta, ő mégis a felső sarokba lőtt (1-4). A 12. percben Tóth a kapu mögül próbált középre adni, de a korong az egyik védő ütőjéről a kapuba pattant (1-5). A 17. percben Saluga faragott a hátrányból (2-5).

Ha a brassói játékosoknak volt is valami tervük, elképzelésük a harmadik harmadra, azt 11 másodperc(!) alatt zúzták szét a Jegesmedvék. A kezdő bedobás után egy villámgyors, három passzos támadás végén ismét Cohen lőtt szép gólt Polcnak (2-6). A harmad további részében mindkét kapus mutatott be nagy védéseket, de újabb gól már nem született.

A Jegesmedvék fantasztikus játékkal ütötték ki a Brassót, és rendkívül fontos három pontot szereztek.

ASC Corona Brasov - Miskolci Jegesmedvék 2-6 (1-3, 1-2, 0-1)
Brassói jégcsarnok 1600 néző

V: Csomortni, Butucel, Redai, Péter
Gól: Virág, Saluga ill., Dansereau, Dudas, Boyle, Cohen(2), Tóth
Kiállítás: 12 perc, illetve 18 perc
Miskolci Jegesmedvék: Bálizs – Boyle, Gőz, Sagert, Hajós, Popovics, Metcalfe, Roczanov, Nagy, Szilágyi, Láda B., Cohen, Becze, Tóth, Dansereau, Dudas, Vojtkó, Budai, Miskolczi, Dósa, Fliszár, Duschek(k). Edző: Majoross Gergely.
ASC Corona Brasov: Polc – Molnár, Antal, Saluga, Filip, Mihály, Imecs, Obsut, János, Klouda, Zsók, Bálint, Virág, Nagy, Petres, Péter, Márton, Hietamaki, Mátyás, Fülöp(k). Edző: Kovács László.

Majoross Gergely: - Előzetesen elterveztük, hogy csak ezen az egy mérkőzésen a fizikai hokiból egy kicsit visszaveszünk. Ez a húzás bejött, hiszen nem adtuk át a kezdeményezést fölösleges kiállításokkal a Brassónak. Így is kaptunk emberhátrányokat, de ezeket hősies védekezéssel és kitűnő kapusteljesítménnyel hatástalanítani tudtuk. A mai siker másik kulcsa, hogy nagyon erősen kezdtünk, az első 4-5 cserében meg tudtuk adni a játék alaphangját, és előnyt is tudtunk szerezni. Utána az előre játékunk ismét hatékony volt, hátul pedig jól zártunk, így megérdemelten győztünk.