Bronzérmes lett Csóka Nándor, az egyetlen állva maradt magyar versenyző
|
2015. augusztus 15. 10:37
|
frissítve: 2015. augusztus 17. 13:23
Bronzérmes lett a bulgáriai Szamokovban zajló ökölvívó Európa-bajnokságon az 52 kilogrammban szereplő Csóka Nándor, az M1 Fitness Miskolc sportolója, miután a pénteki elődöntőben kikapott a hazai közönség előtt szereplő Daniel Aszenovtól.

Az ökölvívó Európa-bajnokságon pénteken minden magyar remény az egyetlen állva maradt "gladiátorunkban", a 19. születésnapját októberben ünneplő Csóka Nándorban összpontosult.

Az M1 Fitness Miskolc 52 kg-os versenyzője 2011 óta bokszol, az ötvenedik mérkőzése felé tart eddigi pályafutása során. Idén kezdte kóstolgatni a felnőtt nemzetközi tornák légkörét, hat versenyen kapott lehetőséget az indulásra, egyszer, a belgrádi tornán bronzérmes lett. Eb újoncként két győzelem után már biztos érmesként várta a pénteki elődöntőt.

Csóka Nándor remekül helyt állt az előzetesen esélyesebbnek tartott, első helyen kiemelt Aszenovval szemben. A három háromperces menetből álló összecsapás kiegyenlítettnek tűnt. A három pontozó közül egynél 30–27-re, kettőnél pedig 30–26-ra nyert Aszenov.

Csóka a magyar csapat egyetlen érmét nyerte a kontinensviadalon. A miskolci ökölvívó azzal, hogy a legjobb hat közé került, indulhat az októberi világbajnokságon.