|
2015. augusztus 14. 12:21
|
frissítve: 2015. augusztus 15. 13:06
A 19 éves Csóka Nándor magabiztos győzelmet aratott a Samokovban zajló ökölvívó EB, 52 kilogrammos versenyének negyeddöntőjében. Így indulhat majd az októberi világbajnokságon, és ő az EB-n résztvevő magyar küldöttség egyetlen sportolója, aki érmet szerzett a versenyen.

Csóka Nándor a Miskolc Városi Sportiskola M1 Fitness ökölvívója, 15 évesen kezdett bunyózni, tehetsége már korán megmutatkozott – tudtuk meg Váradi Gábortól, Nándor egyik edzőjétől. Mint mondta, Nándi éveken keresztül egy Miskolchoz közeli településről, Újcsanálosról járt be edzeni.

A fiatal sportoló  jelentős eredményeket ért el itthon, ifjúsági korcsoportban korosztályos bajnok is volt. Most, a Bulgáriában zajló Európa Bajnokságon bejutott a legjobb nyolc közé, majd az elődöntőbe is tovább jutott, így biztos érmesként, pénteken a bolgár Daniel Aszenovval mérkőzhet meg a döntőbe jutásért. Ezen a mérkőzésen Csóka Nándor bronzérmet szerzett.

Mint megtudtuk, a világversenyre való felkészülésben a győri Gladiátor Akadémia Alapítvány is segíti Csóka Nándort.