Büntetőt hibázott, de győzni tudott a DVTK Pakson
|
2018. december 15. 19:50
|
frissítve: 2018. december 18. 14:09
A 2018-as év utolsó, 18. fordulójához érkezett a magyar élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (OTP Bank Liga). A szombat délutáni havas mérkőzésen a Diósgyőr nagyon izgalmas és sok érdekes jelenetet hozó mérkőzésen 2-1-re nyert a Paks vendégeként.

Havas pályán, folyamatosan szitáló hóesésben feszültek egymásnak a csapatok Pakson. A nem könnyű körülmények ellenére is megpróbáltak a játékra koncentrálni. Sok helyzetet, izgalmas pillanatokat láthatott a közönség.

Az első gólra sem kellett sokáig várni, a 15. percben Szerhij Sesztakov szép jobb oldali beadása után Tajti Mátyás tíz méterről a paksi kapu bal alsó sarkába fejelte a labdát. (0-1) Ám nem sokáig örülhetett a DVTK a vezetésnek, a 17. percben Mohamed Remili szabadrúgása után Papp Kristóf középen a nagy tömörülésben 11 méterről a diósgyőri kapuba fejelt. (1-1)

Pár perccel később újra megszerezhette volna a vezetést a DVTK, Németh Ádám játékvezető tizenegyest ítélt a javukra. Branko Mihajlovics rúgta a büntetőt, de nem koncentrált eléggé, a jobban összpontosító Rácz Gergő paksi kapus hárítani tudta a lövését.. A paksi edző, Csertői Aurél olyan hevesen reklamált, hogy a játékvezető felküldte a lelátóra.

A folytatás is tartogatott még helyzeteket, ám újabb gól nem esett az első félidőben, így 1-1-es döntetlennel vonultak a csapatok az öltözőbe.

A második játékrész sem volt unalmas, a mindkét oldalon több elrontott lehetőség után a 63. percben ritkán látható jelenetsor játszódott le, óriási potyagólt kapott a Paks kapusa: Florent Hasani lőtt 30 méterről kapura, a nem túl erős próbálkozást Rácz egy kézzel próbálta kiütni, de a labda a kapujába hullott. (1-2)

A 81. percben Fejes András fejesével egyenlíthetett volna a Paks, de hiába próbálkozhattot közelről a védő, Bukrán Erik hatalmas bravúrral védeni tudott. A hátralévő időben is mindent megtett az egyenlítésért a hazai együttes, ám ez nem sikerült, így a kiesés ellen menekülő DVTK nagyon fontos sikert aratott.