Ferencvárosi TC - Miskolci Jegesmedvék 2-1
Buta hibák miatt vesztettek meccset a Jegesmedvék
|
2014. október 17. 22:12
|
frissítve: 2014. október 20. 09:07
A Jegesmedvék egy nagyrészt uralt, már-már megnyert mérkőzést vesztettek el a Fradi ellen, buta hibák miatt.

A mérkőzés jobban nem is kezdődhetett volna a Jegesmedvék számára, hiszen mindössze 37 másodperc telt el, amikor Hajós húzta meg a bal szélen, majd nagyon szép mozdulattal, fonákkal emelt a kapuba (0-1). Nem sokkal később Ritó, majd Dansereau hagyott ki nagy helyzetet. A harmad közepén a Fradi is felbátorodott, ekkor már többet támadtak és Duscheknek is akadt néhány védenivalója. Ezt követően ismét a Miskolcnak volt több helyzete, de nem tudták bevenni Budai kapuját.

A második harmadot egy óriási miskolci helyzet vezette fel, eredmény nélkül. Felváltva forogtak veszélyben a kapuk, de mind Duschek, mind Budai a helyén volt. A harmad felétől teljesen beszorult a Fradi, jóformán ki sem tudtak jönni a kapujuk elől. Ekkor csak Budai védései tartották a meccsben a zöld-fehéreket. Ám ennek ellenére nem sikerült újabb gólt lőni.

A harmadik harmadban a semmiből egyenlített a Fradi: a 2. percben, emberelőnyben Hegyi pöckölt a kapuba egy kipattanó korongot (1-1). A 6. percben, a vendégek voltak emberfórban, amikor egymást zavarva vesztették el a miskolciak a korongot a Fradi harmadában, két hazai játékos vihette azt Duschekre, és Kiss be is lőtte a ziccert (2-1). A Jegesmedvéket megfogta gól, csak erőlködtek, valósággal szénné lőtték Budait, és így elvesztették a mérkőzést

Ferencvárosi TC - Miskolci Jegesmedvék
2-1 (0-1, 0-0, 2-0)

Pesterzsébeti jégcsarnok, 200 néző

V: Haszonits, Varjú, Vas, Székely
Gól: Hegyi, Kiss ill., Hajós
Kiállítás: 8 perc illetve 4 perc
Miskolci Jegesmedvék: Duschek – Boyle, Gőz, Sagert, Hajós, Metcalfe, Roczanov, Nagy, Szilágyi, Cohen, Ritó, Becze, Tóth, Dansereau, Láda P., Godó, Vojtkó, Budai, Miskolczi, Dósa, Fliszár, Bálizs(k). Edző: Majoross Gergely.
Ferencvárosi TC: Budai – Lencsés, Horváth, Dubek, Kramar, Lévai, Németh, Pál, Galló, Borbás, Farkas, Novak, Revák, Hegyi, Kiss, Mach, Rafaj, Mikusovic, Papp, Marton(k). Edző: Szakács Ferenc.

Majoross Gergely (Miskolci Jegesmedvék): - Nem tudom, mi történt, egyelőre nem találom a megoldást a meccsre. Fogalmam sincs, hogy fordulhat elő, hogy miután az első percben lövünk egy gólt, 59 percig nem tudunk betalálni, pedig a helyzetek megvannak. Van két napom arra, hogy ezzel valamit kezdjek és tudjunk rajta változtatni. Ettől függetlenül addig rendben vagyunk, hogy egy góllal vezetünk, bár ez ahhoz képest, amit nyújtunk, kicsit mulatságos. Megengedhetetlen az a hiba, hogy emberelőnyben elengedjük az ellenfelet kettő az egyben. Hétvégére ki lett adva a feladat.

Szakács Ferenc(Ferencvárosi TC): - Gratulálok a srácoknak, betartottál, amit megbeszéltünk. Szorosan, tömören védekeztünk, hajtottunk végig és megmutattuk, hogy igenis van jó Fradi!