|
2015. október 06. 09:41
|
frissítve: 2015. október 08. 09:31
A második helyezett Debrecen otthonába látogatott hétfőn este a DVTK Jegesmedvék csapata, amely a civísvárost is bevette, és növelte előnyét a táblázat élén. A mérkőzést szerdán láthatják a Miskolc TV-n este fél nyolctól.

Mayer Péter a mérkőzés után: - Négy napon belül három győzelmet arattunk, és legyőztük a dobogó másik két fokán álló ellenfelünket, így mindenféleképpen elégedett vagyok. Ám annak külön örülök, ahogyan ma a Debrecen fölé kerekedtünk: végig domináltunk, okosan, összeszedetten, a feladatra koncentrálva játszottunk. Az, hogy ma csak két gólt ütöttünk, leginkább a Debrecen kapusának volt köszönhető, aki tényleg jól védett. Mindent összevetve a csapatmunka kiváló volt, a srácok ismét markáns teljesítményt nyújtottak, és így megszilárdíthattuk helyünket a tabella élén.

Az első harmad eleje miskolci fölényben telt, ám a kidolgozott helyzeteket nem sikerült gólra váltani. A játékrész második felében kiegyenlítettebb lett a játék, ekkor már mindkét oldalon akadtak lehetőségek, ám a kapusok állták a sarat. A második harmadban maradt a miskolci fölény, ám a debreceni kapusban sokáig minden elakadt. A nyomás a 9. percben érett végül góllá: egy szépen kijátszott helyzet végén Galanisz mattolta Vay kapust (0-1). Ezután is többet támadtak a Jegesmedvék, ám újabb gól már nem esett.

A harmadik harmadot egy áthúzódó emberelőnyben kezdhette a Debrecen, ám a vendégek ezt kivédekezték. Sőt! Alig telt el egy perc, miután kiegészültek, máris növelték előnyüket: Somogyi volt eredményes (0-2). A 14. percben Milan és Pavuk akaszkodott össze, és a bunyó végén mindketten mehettek zuhanyozni. A 17. percben szépített a Debrecen Troshin révén (1-2). A hátralévő időben a Macik megtartották előnyüket, és fontos győzelmet arattak.