|
2014. november 22. 14:17
|
frissítve: 2014. november 24. 08:14
Csúcsrangadót játszottak szombaton délben Miskolcon, a Kemény Dénes Városi uszodában, ahol az OB I/B osztályú férfi vízilabda bajnokságban a két veretlen, ráadásul egyformán 100 százalékos mérleggel büszkélkedő alakulat feszült egymásnak. A nagy kérdés az volt, hogy vajon képes-e útját állni a torpedóként haladó miskolci gárdának a BVSC-Zugló?

Nos, az első labdát Sugár révén a fővárosiak szerezték meg, gólt azonban a hazaiak szereztek, ugyanis másfél perces játék után Hegedűs István egyedül úszott kapura és nem is tévesztette el a célt. Jött az egyenlítés is, mégpedig emberelőnyből, aztán Csóka robbant ki a miskolciak közül és a megúszásból megszerezte a vezetést a BVSC számára. Ezt Salamon emberelőnyből egyenlítette ki, de Seres sem hagyta ki a létszámból adódó többletet, ismét a vendégeknél volt a vezetés. Erre is érkezett válasz, Jakab Dániel akcióból köszönt be Szakonyi kapujába. Sugár sem adta lejjebb, lőtt egy akciós gólt, amire Hegedűs István felelt, aki labdaszerzés után a center posztjáról pókhálózta ki a zuglóiak kapuját.

A második negyed elején, Mészáros révén ismét a vendégek szerezték meg a labdát, bő másfél percen keresztül azonban egyik csapat erőfeszítéseit, illetve lövési kísérleteit sem kísérte szerencse. Először Pintér, utána Somlai lövése tévesztett célt. Nem sokkal később érkezett Jakab László, aki akcióból bizonyult eredményesnek, második alkalommal vezettek a mérkőzésen a miskolciak! A BVSC azonban nem adta fel, három perc telt el gól nélkül, amikor Seres akcióból megtörte a csendet és egalizálta az állást (5-5). Az egyértelműen kitűnt, hogy mindkét együttes remekül felkészített csapat, azonnal érkezett a válasz a legapróbb rezdülésekre is, egyik fél sem tudott jelentős előnyre szert tenni, fej-fej mellett haladtak a csapatok. Mintha azonban az MVLC fokozatos átvette volna az irányítást, a miskolciak diktálták a ritmust. Kerschbaum akcióból szerezte meg a hazaiak hatodik találatát, erre viszont Nagy Ámos válaszolt, ismét döntetlen! Szerencsére Szilvasán gondoskodott arról, hogy az emberelőny ne maradjon kihasználatlanul, a nagy szünetben eggyel jobban állt az MVLC legénysége!

A harmadik negyed elején Salamon szerzett egy akciós gólt, immáron kettővel mentek a miskolciak! Igaz, jött a válasz, Csóka büntetőt értékesített. És ekkor nyitotta meg a félelmetes hajrát a hazai társaság: először Jakab László emberelőnyből, aztán pedig szabaddobásból talált be, és máris megnőtt (ráadásul háromra) a felek közötti különbség. És ettől kezdődően három és fél percen keresztül már nem esett gól a negyedben, egy másodperccel a lefújás előtt azonban Jakab László ismét eredményes volt, négyre növekedett a különbség.

A befejező negyedben már csak az volt a kérdés, mennyit adnak ki magukból a miskolciak? A labdát Sugár révén a vendégek kaparintották meg, de az első gólt a hatalmas formában lévő Jakab László szerezte akcióból. Erre Seres válaszolt, aztán Rózsavölgyi ért el gólt a center posztjáról. A különbség azonban megnyugtató volt, az MVLC újabb sikere nem forgott veszélyben. A miskolciak sorozatban hetedik győzelmüket aratták a bajnokságban, és továbbra is hibátlan mérleggel rendelkeznek, jó úton haladnak az aranyérem megszerzése felé.

PannErgy Miskolci VLC – BVSC-Zugló 14-9 (4-4, 3-2, 4-1, 3-2).

Miskolc, Kemény Dénes Városi uszoda, 200 néző. Vezette: Madarasi A., Kovács Cs.

MVLC: Bendes – Hegedűs B., Hegedűs I. (2), Kerschbaum (1), Kovács, Salamon (3), Szilvasán (1), Jakab L. (5), Jakab D. (2), Török, Somlai, Krausz, Benedek. Edző: Szilágyi Péter.