|
2017. április 16. 21:12
|
frissítve: 2017. április 18. 16:45
A DVTK győzött itthon a Zalaegerszeg ellen a női kosárlabda NB I vasárnapi helyosztóján, ezzel megőrizte pályaelőnyét. A diósgyőriek 17 ponttal bizonyultak jobbnak riválisuknál, így 1-0-ra vezetnek az egyik fél második győzelméig tartó párharcban, melynek második összecsapását csütörtökön rendezik.

Vasárnap este lejátszotta a bajnokság 5-8. helyeiért folyó küzdelmeinek első mérkőzését az Aluinvent DVTK női kosárlabda csapata. A találkozó a 20. percig kiegyenlített játékot hozott, de a harmadik negyedtől a DVTK egyre nagyobb iramot diktált és végül megérdemelten győzött. Élete első NB I.-es mérkőzésén bemutatkozott a DVTK saját nevelésű játékosa, Vörösházi Jázmin is. A párharc állása: 1-0. Folytatás csütörtökön Zalaegerszegen.

Az alapszakaszban az Aluinvent DVTK mindkétszer legyőzte a Zalaegerszeget (58-87 idegenben, 79-65 itthon), így magabiztosan várhatták a piros-fehérek a párharc első meccsét.

A lefújás után a lányok kellemes húsvéti ünnepeket kívántak a drukkereknek, diósgyőri jó szokás szerint megköszönték a buzdítást és közösen ünnepeltek a szurkolókkal. Folytatás csütörtökön délután Zalaegerszegen.