DVTK: Ismét kimaradtak a ziccerek, hatgólos meccsen vereség (Képgalériával)
|
2017. szeptember 16. 19:04
|
frissítve: 2017. szeptember 18. 12:43
Ideiglenes otthonában, a debreceni Nagyerdei Stadionban kapott ki szombat este a Diósgyőri VTK 4-2-re a Paksi SE gárdájától a labdarúgó NB I 9. fordulójában. A miskolciak mind a két félidő elején gyorsan gólt szereztek, de ezekre a vendégek két-két találattal tudtak felelni.

Gyorsan neki esett ellenfelének a DVTK, és Nikolaosz Joannidisz szemfülességének köszönhetően a 7. percben vezetéshez jutott. Ugyan nem a görög támadó talált a kapuba, de ő szerzett labdát a bal szélen, majd önzetlenül középre passzolt az üresen érkező Ugrai Rolandnak, aki néhány méterről nem hibázott. 1-0.

Ezúttal is több mint ezren utaztak Debrecenbe, hogy a DVTK-nak szurkoljanak.

Hét perccel később aztán egyenlített a Paks, Bartha László volt eredményes egy szép akció végén. 1-1. A gól után jobbára a Diósgyőr volt kezdeményezőbb, Óvári Zsoltnak és Ugrainak is volt ígéretes lehetősége a gólszerzésre. Ennek ellenére a Duna-partiak kerültek előnybe, miután hat perccel a félidő vége előtt Bertus Lajos lövése talált utat a kapuba. 1-2.

Ugrai Roland (balra) és Nikolaosz Joannidisz (középen) vállalták a szerepeket a hazai gólokban.

A fordulás után gyorsan egalizált Bódog Tamás szakmai igazgató legénysége. Ismét az Ugrai, Joannidisz kettős villogott, ezúttal viszont a görög volt eredményes, aki így első találatát jegyezte a DVTK-ban. 2-2. Lipták Zoltán az 55. percben a vezetést is megszerezhette volna övéinek, de a csapatkapitány néhány centivel a bal kapufa mellé fejelt egy remek beadást követően. Ekkor már átállt a háromvédős rendszerre a Diósgyőr, hiszen a félidőben a védő Eperjesi Gábort a támadó Makrai Gábor váltotta.

A második játékrész derekán ismét előnybe került a Paks, egy bal oldalon végigvitt akció végén Daru Bence három méterről paskolta be a játékszert Antal Botond kapujába. 2-3. A végig támadó miskolci futballisták becsülettel próbálkoztak, és mivel nagyon kinyíltak, a ráadásban a dunántúliak Kulcsár Dávid lövése után a végeredményt is beállították. 2-4.

Amint a játékvezető lefújta a mérkőzést, Bódog egyből oda futott hozzá.

LABDARÚGÓ NB I., 9. FORDULÓ
Diósgyőri VTK - Paksi SE 2-4 (1-2)

Debrecen, 1091 néző. V.: Solymosi.
DVTK: Antal - Eperjesi (Makrai, 46.), Lipták, Karan, Tamás M. - Vela, Busai, Nono, Óvári (Kitl, 70.) - Joannidisz, Ugrai. Vezetőedző: Bódog Tamás.
Paks: Verpecz - Vági, Zachán, Gévay, Szabó J. - Simon Á. (Kecskés, 74.) - Koltai, Hajdú Á. (Kulcsár, 88.), Papp K., Bertus - Bartha (Daru, 69.). Vezetőedző: Csertői Aurél.
Gólszerzők: Ugrai (7.), Joannidisz (50.) illetve Bartha (14.), Bertus (39.), Daru (72.) és Kulcsár (90.).

Bódog Tamás: Számtalan ziccerünk volt, nem rúgtuk be őket - mondta az m4sport.hu-nak a szakmai igazgató. - Most hátrafelé kell nézelődnünk, azért kell gyűjteni a pontokat, hogy ne csússzunk lejjebb. A hozzáállás rendben volt, jól játszottunk, de ezzel nem vagyunk kisegítve. Ha vannak mellékszereplők, akik segítik az eredmény alakulását, akkor el kell gondolkodnunk, hogy a támadó futballt feláldozzuk az eredményességért.