|
2017. január 31. 13:51
|
frissítve: 2017. február 01. 16:23
A DVTK labdarúgócsapata felkészülési mérkőzésen 6–2-re legyőzte a Villarrealt. A spanyol együttesben többnyire az utánpótlás-csapathoz tartozó játékosok kaptak lehetőséget.

A miskolciak a kisebb sérülés miatt pihenő Fülöp István, valamint a társaitól külön edző Ivan Rados nélkül készültek utolsó spanyolországi felkészülési mérkőzésükre a Villarreal ellen.

A spanyol együttes legjobbjai nélkül, főleg a B, illetve C csapathoz tartozó, valamint az utánpótlásgárdákban pallérozódó játékosokkal állt fel – a legutóbbi bajnoki keretből egyetlen futballista sem került be a DVTK elleni csapatba.

Ennek ellenére a Villarreal szerezte meg a vezetést a 22. percben, a szünetre mégis a magyar csapat vonulhatott előnnyel. A spanyolok gólja után nyolc perccel Ugrai Roland egyenlített, majd az első félidő ráadásában Nono is betalált.

A szünet után Novothny Soma bő tíz perc alatt duplázott – második gólja után az összes mezőnyjátékosát lecserélte a Villarreal –, majd a 75. percben a csereként beállt Szarka Ákos szép fejessel növelte az előnyt.

A hátralévő időben mindkét csapat szerzett egy-egy gólt (magyar oldalon Mahalek Marcell), így a DVTK végül 6–2-es győzelemmel zárta a spanyolországi edzőtábort.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
Villarreal (spanyol)–DVTK 2–6 (1–2)
Oropesa del Mar.
DVTK: Bukrán – Eperjesi (Mahalek, 73.), Lipták, Karan, Oláh B. (Nemes, 18.) – Busai (Dausvili, 58.), Elek (Kitl, 73.) – Vela, Nono (Szabó I B., 75), Ugrai (Makrai, 68.) – Novothny (Szarka, 68.).
G: Ugrai (30.), Nono (45.), Novothny (51., 62.), Szarka (74.), Mahalek (89.)

A DVTK TÉLI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
A felkészülés kezdete: január 4.
Edzőtábor: január 23. – február 1., Oropesa del Mar (Spanyolország)
FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK
Január 18.: DVTK–Budaörs 2–0 (Szabó I B., Eperjesi)
Január 21.: Balmazújváros–DVTK 0–0
Január 25., Oropesa del Mar: CD Castellón (spanyol IV.)–DVTK 0–1 (Ugrai)
Január 27., Castellón: DVTK–Ruch Chorzów (lengyel) 2–1 (Vela, Novothny)
Január 29., Oropesa del Mar: DVTK–Górnik Leczna (lengyel) 0–3
Január 31., Oropesa del Mar: Villarreal (spanyol)–DVTK 2–6 (Ugrai, Nono, Novothny 2, Szarka, Mahalek)
Február 4., 14.00: DVTK–MSK Rimavská Sobotá (Rimaszombat, szlovák II.)