|
2015. január 22. 17:44
|
frissítve: 2015. január 24. 10:20
Lejátszotta első két edzőmeccsét a DVTK csapata a téli felkészülés során. A Rimaszombat ellen sikerült győzni szerdán, míg a Mezőkövesd elleni mérkőzésen ikszeltek a csapatok csütörtökön.

A két mérkőzés előtt már nyilatkozta Szivics Tomiszláv, hogy egyenlő meccsterhelést szeretne a játékosoknak biztosítani, így komplett sor cserével játszott a DVTK, az első meccsen az egyik sor játszott hatvan, a másik harminc percet, majd a másodikon fordítva.

A Rimaszombat egy tetszetős támadás végén már a mérkőzés ötödik percében gólt szerzett, ám ebből még felállt a hazai gárda és előbb Bognár, majd Griffiths találatával fordított, be is állítva már az első félidőben a végeredményt.

Diósgyőri VTK - MŠK Rimavská Sobota 2-1 (2-1)

Miskolc, Diósgyőri Stadion új műfüves edzőpálya, zárt kapuk mögött. Játékvezető: Kátai Gábor (Márkus Tamás, Demeter János).

DVTK: Antal - Okuka, Szalai V., Alves, Husić - Kvekveskiri, Egerszegi - Marjanović, Bognár, Gosztonyi - Griffiths. Vezetőedző: Szivics Tomiszláv.

DVTK (a 61. perctől): Antal - Bori, Eperjesi, Kádár, Németh M. - Ho-Young, Jenner, Barczi - Takács, Grumić, Bacsa. Vezetőedző: Szivics Tomiszláv.

MŠK RS I. félidő: Benik - Bial, Petrán, Slovák, Lehman - Vargic - Čéry, Almaský, Človečko, Kolorédy - Trabalik. Vezetőedző: Geri Gergely.

MŠK RS II. félidő: Konik - Mičuda, Petrán, Slovák, Lehman - Lupták - Kolorédy (Halaj, 80.), Marić, Hrošovský, Čéry (Illés, 80.) - Trabalik (Gazda, 80.). Vezetőedző: Geri Gergely.

Gólszerző: Trabalik (0-1) az 5., Bognár I. (1-1) a 10., Griffiths (2-1) a 29. percben.

A második felkészülési mérkőzésen szintén a vendégek szerezték meg a vezetést, itt Georges Griffiths nagyszerű egyéni teljesítmény után egyenlíteni tudott, a fordítás a Mezőkövesd ellen már nem sikerült.

Diósgyőri VTK - Mezőkövesd-Zsóry 1-1 (0-1)

Miskolc, Diósgyőri Stadion új műfüves pálya, zárt kapuk mögött. Játékvezető: Kátai Gábor (dr. Varga Zsolt, Márkus Tamás).

DVTK: Radoš - Bori, Eperjesi, Kádár, Németh M. - Ho-Young, Jenner, Barczi - Takács, Grumić, Bacsa. Vezetőedző: Szivics Tomiszláv.

DVTK (az 55. perctől): Radoš - Okuka, Szalai V., Alves, Husić - Kvekveskiri, Egerszegi - Marjanović, Bognár I., Gosztonyi - Griffiths. Vezetőedző: Szivics Tomiszláv.

Mezőkövesd (1. félidő): Kunsági - Hegedűs Cs., Dvorschák, Gengeliczki, Baracskai - Tajthy, Takács P. -  Kulcsár K., Medgyes, Máté J. - Molnár G. Vezetőedző: Tóth László.

Mezőkövesd (2. félidő): Dombó - Búrány, Dvorschák, Gengeliczki, Engel - Takács P., Csirmaz - Kulcsár (Furár, 67.) Hegedűs D., Hanzl - Lukács. Vezetőedző: Tóth László.

Sárga lap: Kulcsár a 28., Kvekveskiri a 69, Csirmaz a 86. percben.

Gólszerző: Máté (0-1) a 30., Griffiths (1-1) a 71. percben.

Szivics Tomiszláv az első meccs kapcsán azt emelte ki, hogy nagyon hasznos mérkőzést játszottak egy jó ellenfél ellen. Elsősorban a fizikai felkészülésen volt a hangsúly. Helyenként jól játszottak, sok lehetőséget dolgoztak ki. „Természetes, hogy ma még nem voltunk frissek, ezért nem tudtuk kihasználni az összes ziccerünket. Mindent összevetve elégedett lehetek azzal, amit ma láttam” – tette hozzá.

A Mezőkövesd elleni mérkőzés után a következőképpen hangzott az edzői mérleg: „a mai mérkőzésen a csapat két arcát mutatta meg, a második sorral nagyon meg vagyok elégedve, az elsővel kevésbé. Annak ellenére közel vagyunk a kezdőcsapat kialakításához, hogy még csak az elején vagyunk, és sok munka van még. Nagy terhelés alatt vannak a játékosok, napi két edzéssel készülünk minden nap, holnap jön az első szabadnap, mióta kezdtünk. A srácok nagyon jól dolgoznak, van olyan, akinek kevesebb idő kellett, hogy alkalmazkodjon a terheléshez, de van olyan is, akinek több. Nincs sok kérdőjel, Elek Ákos helyére szeretnénk még igazolni valakit, és ha Kádár Tamás esetleg távozik, akkor az ő helyére is. Készülünk tovább a tavaszi szezonra” – mondta Szivics Tomiszláv.