2024. szeptember 14. Szeréna, Roxána
Életfát ültettek, emléktáblát avattak a Megyei Központi Kórházban
Kujan István
|
2017. november 24. 13:49
|
frissítve: 2017. november 27. 15:34
Emléktábla és életfa hirdeti mától a Megyei Központi Kórházban, hogy a rák legyőzhető, s hogy segítői, gyógyítói, testi-lelki támogatói lehetünk egymásnak. A faültetés és emléktábla-avatás ötlete a Regionális Egészségügyért Alapítványtól származik – így is szerették volna megköszönni a Klinikai Onkológiai és Sugárterápiás Centrum munkatársainak lelkiismeretes munkájukat és helytállásukat.

– Az alapítvány szeretné a köszönetét kifejezni és a nagyrabecsülését tolmácsolni a centrum orvosainak, szakembereinek lelkiismeretes munkájukért, helytállásukért és a betegekkel való törődésért – kezdte Psenyeczky-Nagy Klára, az alapítvány projektmenedzsere azon a pénteki ünnepségen, melyen a daganatos megbetegedéssel sikeresen megküzdő egykori betegek, egészségügyi dolgozók is részt vettek.

– Hálásak vagyunk, hogy a testi mellett a lelki gyógyulást is fontosnak tartják a kórházban, és ezt az orvos-beteg együttműködésében valósítják meg – fogalmazott, hozzátéve, nagy öröm számukra, hogy ebben az együttműködésben számítanak az alapítvány szakembereire. – Azt valljuk, hogy a betegek a megfelelő tudás birtokában képesek mozgósítani saját, belső energiáikat a gyógyulás érdekében. Hiszünk továbbá a sorstárs közösség gyógyító erejében.

emlektabla_megyei_171124ml_18.jpg

Reményeik szerint az életfa egyaránt erőt ad a gyógyításhoz és a gyógyuláshoz, és szimbolizálja azt, hogy a rák legyőzhető! – húzta alá Psenyeczky-Nagy Klára.

emlektabla_megyei_171124ml_11.jpg

Az emléktáblát Csöbör Katalin leplezte le. Az országgyűlési képviselő rövid köszöntőjében elismerését és köszönetét fejezte ki maga is miden orvosnak és ápolónak, egészségügyi dolgozónak, önkéntesnek.

emlektabla_megyei_171124ml_15.jpg

Tiba Sándor, a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Központi Kórház és Egyetemi Oktatókórház főigazgatója hangsúlyozta, a centrum a daganatos megbetegedések felfedezésétől a gyógyulásig mindent megtesz azért, hogy a betegség kezelhető legyen, és végső soron egy új élet reményét adja meg.

– Büszke vagyok arra, hogy egy ilyen centrum működik ebben a nagy intézményben. Jóleső érzés az is, ha a betegek megértik azt, hogy ez egy óriási, igazán embert próbáló munka, és lelkileg legalább annyira megviseli a gyógyítót, mint a beteget. Bizony, a gyógyítók segítésére is időt és energiát kell fordítani, amibe alapítványok is bekapcsolódnak – mondta Tiba Sándor, aki megköszönte a Regionális Egészségügyért Alapítványnak, hogy gondoltak a gyógyítókra.

emlektabla_megyei_171124ml_39.jpg

Révész János centrumvezető főorvos ismertette, a terápiás lehetőségek ma már lényegesen jobbak, mint korábban voltak.

– Nagy problémát jelent persze, hogy a betegséggel együtt kell élni. A helyzet kezelésében is tanácsokkal kell szolgálnunk a betegeknek, még akkor is, ha erre nem kaptunk képzést. Van, aki ösztönszerűen, genetikusan hozza magával az ilyen helyzetek megfelelő kezelését, vagy formálják az évek, de ebben mi magunk is segítségre szorulunk. Ebben segít nekünk az alapítvány – tette hozzá.

emlektabla_megyei_171124ml_33.jpg

Gecse Attila református lelkész áldotta meg a fát az esemény zárásaként. Úgy fogalmazott, az életfa arra figyelmeztet, hogyan lehetünk egymásnak segítői, gyógyítói, testileg-lelkileg támogatói.

Nem

Olvasnivaló

Ajánlat