2017. január 29. 09:31
|
frissítve: 2017. január 31. 13:08
Rutinos végjátékának köszönheti idei 11. győzelmét a miskolci csapat.

Moore helyett Harris várta a Salgótarján csapatban irányító poszton a miskolciakat. A házigazda amerikai játékosuk kicserélése mellett tovább erősödött, hiszen az „A” csoportos Kecskeméttől a több játéklehetőség reményében Jakab is Nógrádba érkezett.

Egész jól indult a találkozó hiszen Máté-Lippai-Drahos két-két alkalommal is beköszönt, így gyorsan elhúzott a MEAFC (6-12). A negyed végére azonban vagy belejött a Salgótarján, vagy elrontotta a borsodi banda, tény, hogy sikeres büntetőkkel és két hármassal már a hazaiak örülhettek (19-14).

A záró negyed kezdete leginkább a tarjániak amerikai irányítójáról szólt. A MEAFC irányítója azonban rutinosan bejárta a pályát, majd a megfelelő pillanatban egy príma ütemű hát mögötti passzal köszöntötte a leváló Endrészt a gyűrű alatt. Három pontos vendég vezetésnél Harris csak egy jó büntetőt tett a közösbe, majd kilenc másodperccel a vége előtt a kötelezően érkező fault Drahoson lett elkövetve. Gábor higgadtan értékesítette mind a kettőt, így kemény meccsen, csapatként küzdve nagyot, végül sikerült visszavágni az ellenfélnek a Hepp-kupában korábban elszenvedett vereségért is (74-78).

Salgótarjáni KSE – MEAFC 74-78 (19-14, 26-25, 16-23, 13-16)

NB I/B Keleti csoport 14.forduló. Salgótarján, Városi Sportcsarnok.

Vezette: Goda László, Varga-Záray Kata, Gaál István.

Bene Szilárd vezetőedző: Nagyon nehéz mérkőzés volt, több hullámvölgyet is túléltünk. Sikerült előnnyel belemenni a végjátékba, ahol érett játékot mutatva végül fontos győzelmet arattunk. Gratulálok a játékosaimnak, szép csapatmunka volt.

Folytatás pénteken, amikor is az NB I/A csoportos MAFC második számú csapata érkezik Miskolcra.