|
2015. október 29. 08:00
|
frissítve: 2015. október 30. 11:32
Nagy csatában győzött első idei Európa Kupa mérkőzésén az Aluinvent DVTK női kosárlabda csapata. A lányok a Valosun KP Brno vendégeként diadalmaskodtak. Folytatás jövő csütörtökön hazai pályán a holland Orange Blizzards ellen.

A Brno szerzett vezetést az első negyed elején, sőt Adamcová, Sujanová és Vlková pontjainak köszönhetően el is húztak kicsit, a diósgyőriektől csak Likhtarovics volt eredményes (7-3). 3.-4. perc: egymás után potyogtak a vendég kosarak, a DVTK játékosai közül Horti, Brewer és Czank is eredményes volt, át is vettük a vezetést (7-11). Következtek a hazaiak percei, Vlková és Sanford is betalált, a mieink sajnos ez idő alatt egy pontot sem szereztek, Maikel López időt kért (13-11). 6. perc: Czank Timi egyenlített büntetőkből (13-13). 7. perc: Sanford és Suljanová is betalált, Rasheed Rita büntetőből volt eredményes (17-15). 9.-10. perc: Sujanová, Rasheed, Adamcová és Sedláková percei következtek (23-18). A vége előtt nem sokkal Jovanovic talált be (23-20).

A második negyed sajnos nem úgy kezdődött, ahogy elképzeltük. Sanford és Sujanová szórta a kosarakat (29-20). 14. perc: Horti és Rasheed kosarainak köszönhetően zárkózott fel a csapat (31-25). A 15. perc végén Adamcová dobott szép kosarat (33-25). Időkérés. Rasheed és Szécsi helyére Bálint és Brewer érkezett. 16.-17. perc: Horti és Brewer is betalált, utóbbi triplát is dobott az ellenféltől csak Sanford volt eredményes (35-31). 18. perc: Sanfordot nem lehet megállítani, már 14 pontnál jár (37-31). 19. perc: Sedláková kosarával nőtt a különbség (39-33), de jött Brewer (39-35) valamint Bálint Réka, aki egy nagyon szép hárompontossal eltüntette a hazaiak előnyét (39-38). 15 másodperccel a félidő vége előtt Sedláková dobott büntetőt (40-38).

Hazai duplával kezdődött a harmadik negyed, majd az ellentámadásból a DVTK jutott büntetőkhöz Brewer az elsőt bedobta, de a lepattanót mi szereztük meg, a kosarat pedig Horti értékesítette (42-41). 23. perc: Vlková és Czank volt eredményes, maradt a két pontos különbség (45-43). 25. perc: Kopecká közelről, Czank büntetőkből, Sedláková pedig közelről és büntetőkből is betalált (50-45). 26. perc: Sujanová és Czank dobhatott büntetőt (52-46). 27. perc: Brewer és Likhtarovics csökkentette a hátrányunkat (52-50), de közben Sujanová is betalált kétszer (56-50). 29. perc: Brewer szerzett egy pontot, majd a Brno dolgozott ki egy szép akciót (58-51). 30. perc: Czank kettőből csak egy büntetőt értékesített (58-52), Szécsi dobott szép kosarat a palánk alól, majd Czankkal szemben szabálytalankodtak, sajnos a kettőből ismét csak egy büntető ért pontot (58-55).

Hazai triplával indult az utolsó negyed, közben Szécsi talált be közelről (64-57). 32. perc: A DVTK megunta a ponthátrányt, Szécsi közelről, Horváth Betti a vonalon túlról volt eredményes (64-62). A hazaiak időt kértek. Időkérés ide, időkérés oda, ismét a piros-fehérek voltak eredményesek. Likhtarovics dobott gyönyörű triplát, ezzel másodszor vettük át a vezetést (64-65). 34. perc: Vlková dobott kosarat közelről (66-65). 35. perc: Horti kosarával újra a DVTK került előnybe, jó lenne megtartani (66-67). 36. perc: Kopecká, Horti (közelről és kétszer büntetőből) valamint Brewer is betalált, ezzel már három ponra nőtt az előnyünk (68-71). Adamcová és Rasheed dobott egy-egy kosarat, a különbség nem változott (70-73). Az utolsó percekben mindkét csapat sokat hibázik. A jobb koncentráció fog döntetni. 39. perc: Vlková egy triplával egyenlít, majd Rasheed Ritával szemben szabálytalankodnak a hazaiak (73-74). A hazaiak hárompontost hibáznak, az ellentámadásból Brewer eredményes (73-76). 24 másodperc van hátra, újabb időkérés. A Brno kihagyta az utolsó esélyét, Brewer büntetőket dobhatott (73-77). Egy nagyszerű mérkőzésen megnyerte idei első nemzetközi mérkőzését az Aluinvent DVTK Miskolc.

Folytatás hétfőn este hazai pályán a bajnokságban a PINKK, majd jövő héten csütörtökön az Európa Kupában a holland Orange Blizzards ellen.

Európa Kupa G-csoport

Valosun KP Brno – Aluinvent DVTK Miskolc 73-77 (23-20, 17-18, 18-17, 15-22)

A mérkőzés részletes statisztikája

Brno, 600 néző. Játékvezető: Grogoras (ROM), Ivanovic (SRB), Sljivic (AUT)
Valosun Brno: Sedlakova 8, Vlkova 20/12, Kopecka 4, Sujanova 15/3, Adamcova 10 – csere: Sanford 16, Svrlidkova, Mrhalkova. Vezetőedző: Jan Svoboda
Aluinvent DVTK Miskolc: Czank 11, Likhtarovics 8/3, Rasheed 11/3, Brewer 20/3, Horti 15- csere: Bálint 3, Horváth 3/3, Strange, Jovanovic 2, Szécsi 4. Vezetőedző: Maikel Lopez

Jan Svoboda: Elégedett vagyok a játékosok teljesítményével és nagyszerű volt a közönségünk is. Sajnálom, hogy nem tudtuk őket győzelelmmel megörvendeztetni.
Maikel López: Az első mérkőzés a nemzetközi kupákban mindig kemény, ez most sem volt másként. Az ellenfelünk rendkívül agresszívan játszott, nekünk pedig sikerült számos jó momentumot átmentenünk a Sopron elleni teljesítményünkből.

Kosárlabda: női Európa Kupa, G-csoport

1. forduló
2015. október 28. (szerda), 17.00: Valosun KP Brno – Aluinvent-DVTK 73-77 (23-20, 17-18, 18-17, 15-22)
2015. október 29. (csütörtök), 20.30: Orange Blizzards ( – Saces DIKE Napoli