2024. április 27. Zita
Évértékelő a Szimbiózis Alapítványnál
Kégl I.
|
2015. január 26. 17:30
|
frissítve: 2015. január 28. 05:24
Brikettet, merített papírt, kecskesajtot készítenek, ajándék tasakot és selyemsálat terveznek a miskolci Szimbiózis Alapítvány autista lakói. Hétfőn az alapítvány által szervezett sajtóreggelin képet kaphattunk az autizmussal élők bevonásával készített piacképes termékek és szolgáltatások köréről.
Nem

 

szimbiozis_sajttaj_150126_fkcs_2.jpg

Nagy érdeklődés kísérte a tájékoztatót; Fotó: F. Kaderják Cs.

Jakubinyi László, a Szimbiózis Alapítvány elnöke a reggelivel egybekötött sajtótájékoztatót a 2014-es esztendő értékelésével kezdte, ennek kapcsán a foglalkoztatásról beszélt. „Sikeres projektjeinknek köszönhetően tavaly 22 fővel emelkedett a dolgozói létszámunk, év végére a munka-rehabilitáción résztvevőkkel együtt összesen 212 embernek adtunk munkát”- mutatott rá az elnök. A Szimbiózis Alapítvány egyébiránt rendkívül sikeres esztendőt zárt, 2014-ben 24 benyújtott pályázatukból mindössze egy nem nyert. Ez Jakubinyi László szerint is kimagasló eredmény. Ennek köszönhetően tavaly a telephelyeiket is bővítették, és számos új rehabilitációs programmal jelentkeztek. Decemberben megnyílt a meglehetősen komplex szolgáltatásokat nyújtó, országosan is egyedülálló Batyu-téka, és egyre nagyobb sikerrel működtetik diósgyőri rehabilitációs övezetüket, a Baráthegyi Majorságot, amely lakóotthonként is üzemel.

szimbiozis_sajttaj_150126_fkcs_3.jpg

Jakubinyi László eredményes évről tudott beszámolni

Az új programok mellett új termékekkel is jelentkezett az autistákkal foglalkozó alapítvány 2014-ben. Már gyártás alatt van a sérült emberek bevonásával készült fabrikett, egyedi ajándéktasak, merített papír, mellyel várhatóan hamarosan piacra is lépnek. A Diósgyőri Papírgyár hosszú évek óta használaton kívüli, ám jó állapotban levő berendezéseit vásárolta meg az alapítvány a merített papír készítéséhez.

Az elhivatott miskolci csapatnak a képzőművészet mellett az állatterápia alkalmazását illetően is vannak újszerű programjaik. Korábban alpakák érkeztek a Baráthegyi Majorságba. A dél-amerikai tevefélét a miskolci alapítvány terápiás célra használja, amely hazánkban ez idáig egyedülálló kezdeményezés.     

A Szimbiózis Alapítvány 2015-ben sem marad tervek nélkül. Jelentős beruházások valósulnak meg idén is, összesen csaknem 200 millió forint értékben. Ilyen például a várhatóan júniusra elkészülő Interaktív Diósgyőri Játszóvár, a Baráthegyi Manufaktúra új sajtüzemének megépítése – mely a jelenleginél ötször nagyobb és lényegesen korszerűbb lesz –, az ugyancsak a Baráthegyen megvalósuló gombatermesztő-zöldségtároló, illetve egy új lakóotthon, és egy zöldségfeldolgozó, ami a Martin-kertvárosban kap majd helyet.     

Nem

Olvasnivaló

Ajánlat