Ez nagyon sima volt! – hét góllal terhelték meg a Macik a Titánok kapuját
|
2018. február 23. 20:45
|
frissítve: 2018. február 26. 10:49
Péntek este lejátszották a második mérkőzésüket is a DVTK Jegesmedvék a Fehérvári Titánok ellen az Erste Liga negyeddöntőjében. A csütörtöki 4-0 után még simább győzelmet arattak a hazaiak, ezzel összesítésben 2-0-ra vezetik a párharcot.

Brutális első harmaddal nyitottak a hazaiak, sorrendben Pavuk, Ritó és Sakaris vágott egy-egy gólt, majd Hajós és Miskolczi is betalált, így egy 5-0-val gyakorlatilag el is döntötték a találkozó kimenetelét a Jegesmedvék.

A második harmadban Pavuk újra betalált (6-0), majd az 52. percben Kulmala is beköszönt (7-0), ez már komoly kiütés! Végül Varga mentette meg a vendégek becsületét, az 54. percben szépített, és ezzel ki is alakult a végeredmény.

Eredmény:

DVTK Jegesmedvék - Fehérvári Titánok 7-1 (5-0, 1-0, 1-1)

Miskolc, Jégcsarnok, 955 néző. Játékvezetők: Rencz, Varjú, Soltész, Vincze.
DVTK Jegesmedvék: Adorján (Kiss) - Rusk, Leppanen, Galanisz, Magosi, Miskolczi - Láda, Rantanen, Kulmala, Pavuk, Sakaris - Joe, Vojtkó, Hajós, Ritó, Tóth A. - Albert, Bernáth, Köllő, Tóth G. Vezetőedző: Mikael Tisell. ​​​​​
Fehérvári Titánok: Kornakker (Gyenes) - Vehmanen, Imre, Schoenmakers, Ainsworth, Kiss - Reiter, Takács, Részegh, Szita, Péter - Láday, Szaller, Vizi, Mazzag, Hamvai - Antal, Kocsis, Varga, Kiss Zs., Balogh. Vezetőedző: Kóger István.

3. harmad  52:08  Kulmala (Pavuk)  7-0 emberelőnyből
3. harmad  54:48  Varga  (Ainsworth, Kiss)  7-1  emberelőnyből.

Értékelés:

Mikael Tisell: nagyon jól sikerült számunkra a kezdés, jóformán az első harmadban sikerült eldönteni a mérkőzést. Kicsit sokalltam a kiállítások számát, abben szeretném, ha javulni tudnánk a jövőben. Hétfőn folytatódik a párharc, a Titánok mindig nagyon jól szerepelnek hazai jégen, biztos vagyok benne, hogy kemény mérkőzés lesz.

Kóger István: számítottunk rá, hogy a házigazda keményen fog beleállni a mai meccse, és így is lett, rögtön az elején sikerült fölénk kerekedniük. A rájátszásban azonban minden meccs más, és mi ennél jóval többre vagyunk képesek, szeretnénk ezt megmutatni hétfőn.