|
2017. augusztus 17. 21:28
|
frissítve: 2017. augusztus 19. 13:51
A piros-fehérek vendége második felkészülési mérkőzésükön az Erste Ligában újoncként szereplő Vienna Capitals volt.

A piros-fehéreknél Magosi Bálint és Ned Lukacevic nem tudta vállalni a játékot, ezért több fiatal játékos kapott szereplési lehetőséget. Az első korongbedobást követően mindkét csapat lendületesen kezdett, fél percet kellett várni az első törött ütőre. A kiállításokban is gazdag játékrészt a DVTK Jegesmedvék uralni látszott, arányaiban többet támadott a piros-fehér alakulat, bár az emberelőnyös helyzeteket nem tudták kihasználni, amit meg is büntetett az ellenfél, a 16-ik percben Wukavits talált a hazai kapuba.

Forrás: dvtk.eu

A második harmad ugyanolyan gyors tempóban folytatódott. A rengeteg hazai próbálkozásnak már a harmadik percben meglett a gyümölcse, Vas János helyezte a pakkot az ellenfél kapujábat. Akcióban sem volt hiány, az ellenfél csapatából a 4-es számú Leitner kapott 2+10 perc büntetést durva játékért. A harmad 17.-ik percében született meg a hazaiak vezető találata, gyönyörű összjáték után Albert juttatta a korongot a bécsi kapuba Pavuk passzából.

A harmadik játékrészre mintha elfáradt volna a hazai csapat, még mindig sokszor sikerült az ellenfél harmadába jutniuk, de helyzeteiket sajnos nem tudták gólra váltani. Ezt kihasználva a bécsi csapatból először Szabad vette be a hazai kaput, majd Wukovits talált be ismét, megszerezve a vezetést. Schopl góljával az 54-ik percben állt be a 2-4-es végeredmény.

Felkészülési mérkőzés, eredmény:

DVTK Jegesmedvék - Vienna Capitals 2-4 (0-1, 2-0, 0-3)

Miskolci Jégcsarnok,  1000 néző. Játékvezetők: Halassy György, Kincses Gergely, Vincze Dániel, Kormos Dávid

DVTK Jegesmedvék: Adorján (Kiss) - Rusk, Leppanen, Szopos, Galanisz, Miskolczi - Láda, Rantanen, Pavuk, Vas, Albert - Vojtkóm Gőz, Ritó, Kulmala, Tóth G. - Laczkó, Köllő, Karda. Vezetőedző: Mikael Tisell.

Vienna Capitals: Zimmaermann (Weperer) - Piff, Leitner, Maxa, Wukavits, Szabad, Schlopl - Bolterle, Pelz, Artner, Schonmetter, Oscadal, Rohm, Krakovic, Karitnip, Maxa, Wolf - Sanisch, Thalhammer

1.harmad: 16:10: Wukovits (Karitnip) 0-1
2.harmad: 22:23: Vas (Pavuk) 1-1
2.harmad: 31:29: Albert (Vas) 2-1
3.harmad: 43:38: Szabad (Pelz) 2-2
3.harmad: 47:24: Wukovits (Bolterle) 2-3
3.harmad: 54:35: Schlopl (Szabad) 2-4.

DVTK Jegesmedvék - Vienna Capitals | 2-4 | 2017. augusztus 17. | DVTK TV, by kujan_istvan