|
2018. május 07. 13:00
|
frissítve: 2018. május 10. 15:28
Takács, Máté, Orliczki B., Homoki el sem utazott, Cole és Béres pedig sérülten vállaltak egy negyednyi játékidőt.

Alaposan meglepődött a házigazda, hiszen a mindent eldöntő mérkőzésre hat alapembere nélkül készült a MEAFC. Cole és Béres végül sérülten is vállalták a játékot, ám a feldobást követően hamar kiderült, hogy egyikük mozgása sincs rendben. Walke edző összesen 11-12 percig kísérletezett csupán két kezdő játékosával, majd egészségük érdekében végleg lecserélte őket. A mérkőzés rengeteg üres dobással indult, majd Zsíros és Spagnolo használta ki a vendégek fiatal posztja elleni rutinját, így zsákolás és könnyű találatok révén távolodott az Ose (30-25).

Szögi és Drahos lendületes játéka egy ideig még látótávolságon belül tartotta a MEAFC-ot, ám a félidőre már kidomborodott a mai találkozón a keretek közötti különbség (60-39).

A második félidőben sem csillapult a hazaiak dobókedve. Látványos játékkal voltak továbbra is eredményesek a miskolci zónavédekezés ellen. A vendégek ugyan nem adták fel egy pillanatra sem, ám ezekben a szerkezetekben még a negyed megnyerése is elérhetetlen cél volt (87-55).

A záró szakaszban már a hazaiak is pályára küldték fiataljaikat, akik ügyes megoldásokkal megszerezték a 100. pontot is. Miskolci szempontból a nagy különbség ellenére is akadt említésre méltó történés, hiszen Takács Zsolt személyében újabb saját nevelésű kosarasuk lépett pályára. A roppant fiatal játékos egy szép szereléssel tette emlékezetessé bemutatkozását. A mérkőzés lefújását követően a hazai publikum joggal ünnepelte a továbbjutást, ám a miskolciaknak sem volt okuk a szégyenkezésre, hiszen nem biztos, hogy lett volna az idei bajnokságban olyan csapat, amelyik eredményesebben bírta volna el hat alapemberének hiányát egy ilyen téttel bíró idegenbeli mérkőzésen (109-69). A párharcot így 2-1 arányban az Ose nyerte, a MEAFC az 5-8. helyért játszhat tovább.

A legközelebbi mérkőzés a Pécs ellen lesz Miskolcon pénteken.

Walke Károly, vezetőedző: Gratulálok az Oroszlánynak a továbbjutáshoz. Ezt a párharcot a második mérkőzésen veszítettük el. Most is végeztük a dolgunkat, de a hiányzóink és sérültjeink miatt nem voltunk elég hatékonyak. Igyekszünk megszerezni az 5. helyet.