|
2016. február 01. 09:24
|
frissítve: 2016. február 01. 17:08
Az E.ON férfibajnokság 10. fordulójának egyetlen vasárnapi mérkőzésén a BVSC a nagyszünet után ragadták magukhoz a kezdeményezést a Miskolc ellen, 6–3-as harmadik negyeddel fordítottak, és a felsőházba jutás szempontjából fontos mérkőzést nyertek meg 14-12-re.

Az „odavágón” 11–9-re győzött otthon a Miskolc, fontos pontokat elszedve ezzel a riválistól, amely ugyan a negyedik helyen, négy ponttal előtte volt a forduló előtt a csoportban, ám a hátrány nem tűnt a meccs előtt behozhatatlannak. A BVSC nem csupán a bajnoki visszavágásra törekedett a Szőnyi úti mérkőzésen, hanem ellenfele lerázását is célba vehette – nos, leginkább a harmadik negyed felettébb gólerős játékának hála, sikerrel tette. Hiába vezetett ugyanis a nagyszünetben a remekül küzdő Miskolc, a kapust cserélő BVSC többek között Török Béla remek góljainak, kombinatív támadójátékának hála fordított, sőt a záró etap előtt két góllal, 11–9-re vezetett.

Sike József együttese persze nem adta fel, Marko Petkovics fórban újfent bizonyította, hogy jó keze van, nem nyugodhatott tehát meg a hazai alakulat. Sőt a vendégek aztán az egyenlítésért is támadhattak, de csak egy meg nem adott gólig jutottak – s miután átellenben Csapó Miklós pattintása ellen tehetetlenek bizonyult Bendes Viktor, újfent kettővel mentek a zuglóiak. Igen ám, de balkezes gólra balkezes találattal válaszolt a Miskolc (Alekszandar Njegovan szabaddobása akadt be), igyekezett tapadni ellenfelére.

Pásztor Mátyás, Czigány Károly és Török Béla után Létay Krisztián is a harmadik gólját lőtte, ezzel vezetett 13–11-re a BVSC, majd Csapó lőtt a rövid sarokba, 2.19-cel a vége előtt voltaképpen eldőlt a csata. A vége 14–12 lett, avagy Märcz Tamás csapata fontos pontokat tartott otthon.

Eredmény – E.ON férfibajnokság, 10. forduló, A csoport:

BVSC-Wáberer Hungária-Zugló–PannErgy-Miskolc 14–12 (3–3, 2–3, 6–3, 3–3)
Gólszerzők: Pásztor 3, Czigány 3, Török 3, Létay 3, Csapó 2, ill. Petkovics 3, Njegovan 3, Milicsics 2, Hornyák, Hegedűs I., Jakab, Takács J.