Fordulatos mérkőzésen, kétgólos hátrányból állt fel a DVTK
|
2018. július 28. 19:31
|
frissítve: 2018. július 30. 15:02
Az OTP Bank Liga 2. fordulójában gyorsan kétgólos előnybe került a PAFC csapata a DVTK ellen a mérkőzés elején a diósgyőri arénában. Ezt követően feljött a DVTK, sorra alakította ki a helyzeteket, amiből Dušan Brković szépített, egyenlíteni - ekkor még - nem sikerült. A második játékrészben előbb Vernes Richárd egyenlített, majd emberelőnybe került a DVTK. Később büntetőhöz is jutott, de Ugrai a felső lécre bombázott.

A számtalan fordulatot és meghökkentő eseményt hozó mérkőzés mérkőzés első húsz percében a DVTK ötlettelenül, sok hibával játszott, és ez meg is bosszulta magát. A 10. percben a Puskás Akadémiáé volt az első ziccer. Kiss Tamás lövését Antal Botond védeni tudta, de a labda a második hullámban érkező Márkvárt Dávid elé pattant, aki tíz méterről az üres kapu fölé belsőzött.

A 13. percben megszerezte a vezetést a Puskás Akadémia. A szlovén Dejan Trajkovski kényszerítőzött Radó Andrással, majd tíz méterről kapura lőtt, a labdát Antal rossz helyre ütötte, az érkező Diallo pedig három méterről az üres kapuba passzolt (0-1). A bekapott gól után próbálkozott a Diósgyőr. A 15. percben Hasani lőtt húsz méterről kapura, a csapatkapitány Hegedüs Lajosnak ezt vetődve kellett kitornáznia a jobb alsó sarokból.

A 17. percben növelte az előnyét a Puskás Akadémia. Szakály Péter lecsapott egy kapu előtt eladott labdára, lendületből betört a tizenhatoson belülre, egykori debreceni csapattársa, Dusan Brkovics pedig egy ütemet tévesztve elkaszálta. Karakó Ferenc játékvezető azonnal büntetőt ítélt, amit Radó András magabiztosan a jobb alsó sarokba lőtt a balra vetődő Antal mellett (0-2).

A Diósgyőr nem adta fel, és a 32. percben sikerült szépíteni. Hasani bal oldali szögletére Brkovics robbant be, és a Bacsa Patrikkal birkózó Hegedüs fölött elemi erővel a kapu közepébe fejelt (1-2). Ezt követően mintha kicserélték volna a Diósgyőrt, az első félidő utolsó negyedórájában valósággal egykapuztak, úgy tűnt, bármikor összejöhet nekik az egyenlítés. Ennek ellenére hosszabbításban a vendégek kis híján visszaállítottak a kétgólos különbséget. Szakály kapott remek labdát, ziccerbe került, de 13 méterről kapu mellé lőtt.

A második félidőt ismét a Diósgyőr kezdte jobban, és hét percen belül egyenlíteni tudott. Az 52. percben Makrai Gábor 17 méteres lövését Hegedüs ütötte ki a lendületből érkező Vernes Richárd elé, aki tíz méterről a kapuba belsőzött (2-2).

A gól után továbbra is a DVTK maradt támadásban, Fernando Fernández a 60. percben pályára küldte az 5-szörös magyar válogatott Ugrai Rolandot. A 69. percben megfogyatkozott a Puskás Akadémia. A horvát Tomislav Mazalovic szó szerint leszakította a mezt Molnár Gáborról, a felcsúti csapat játékosa pedig két kézzel fellökte a diósgyőri focistát, amiért Karakó Ferenc játékvezető piros lapot adott neki.

A 76. percben fordíthatott volna a DVTK.  A csereként beálló Forgács Dávid megcsinált egy megkerülős cselt Osváth Dávid mellett, majd vitatható szituációban elesett a tizenhatoson belül. A játékvezető büntetőt ítélt, azonban Ugrai Roland a felső lécre bombázta a labdát.

Az utolsó negyedórában már egyik csapat sem akart kockáztatni, így nem született több gól a DVTK Stadionban. A Puskás Akadémia az első félidőben szerzett két találata után eldönthette volna az összecsapást, de a Diósgyőr óriási akarattal visszajött a meccsbe, és a második félidőben akár fordíthatott is volna.

OTP Bank Liga 2. forduló

Diósgyőri VTK - Puskás Akadémia FC 2-2 (1-2)

Miskolc, Diósgyőri Stadion, 4349 néző. Játékvezető: Karakó Ferenc (Horváth Róbert, Varga Gábor; Takács János, Molnár Attila).
DVTK: Antal - Eperjesi, Brković, Tamás, Bárdos - Hasani, Mazalović, Busai - Makrai, Bacsa, Vernes. Vezetőedző: Fernando Fernandez.
PAFC: Hegedűs L. -  Heris, Hegedüs J., Spandler, Trajkovski - Balogh B., Márkvárt, Szakály P.  -  Kiss T., Radó, Diallo. Vezetőedző: Benczés Miklós.