|
2015. január 23. 22:33
|
frissítve: 2015. január 25. 08:04
A Fradit látták vendégül a Jegesmedvék pénteken este, és kiütéses győzelmet arattak, így ismét a MOL Liga tabellájának élére ugrottak.

Fotó: Mocsári L.

A mérkőzést nagy lendülettel kezdték a Jegesmedvék, és a 3. percben meg is szerezték a vezetés. Becze lövése a kapuvasról kivágódott, pont Budai kapus korcsolyájára. Onnan a gólvonal irányába csorgott a pakk, amit végül Metcalfe húzott a kapuba (1-0). A 7. percben Rafajnak már csak a fekvő Bálizs fölött kellett volna a hálóba emelnie, ám végül a kapus elképesztő bravúrral hárított. A 11. percben, emberelőnyben növelte előnyét a hazai csapat. Budairól kipattant egy lövés, Becze pedig a kapunak háttal, fonákkal húzta be a pakkot a bal alsó sarokba (2-0). Két perc múlva a hazai fiatalok hozták össze a harmadik gólt. Ritó szerzett jól korongot, a kapuig korcsolyázott. Onnan remekül passzolt a másik oldalon érkező Szilágyihoz, aki fonákkal emelt a kapuvas alá (3-0). Csak egy percet kellett várnia a lelkes miskolci szurkolóseregnek az újabb találatra. Cohen egy védővel a nyakán korcsolyázott be hátulról a kapu elé, majd Budai lábai között lőtt a hálóba (4-0). Szakács Ferenc kapuscserére szánta el magát, Budai helyett Marton állt be. A 19. percben szépített a Fradi: Rafaj kék vonalas lövése Bálizson valahogy átment és a kapuba perdült (4-1). A harmad vége előtt 18 másodperccel emberelőnybe került a Miskolc, amit 14 másodperc alatt használtak ki: egy kapu előtti kavarodás végén Gőz kotorta be a korongot a kapuba (5-1). A gól után Moravec ütötte meg Tóthot, aki nem hagyta magát, ezért a hátvéd 5 (plusz végleges fegyelmi), a csatár 2 perces kiállítást kapott.

Tóth is beköszönt

A második harmadban maradt a miskolci fölény, és a 8. percben jött az újabb gól. Tóth maradt szabadon a kapu előtt, és a Martonról kipattanó korongot már csak az üresen ásítozó hálóba kellett lőnie (6-1). A játékrész további részében a Macik domináltak, és csak Martonon múlt, hogy nem fordult katasztrófába a meccs a Fradi számára. A vendégek is próbálkoztak, de Bálizs magabiztos volt, így több gól már nem esett.

Metcalfe duplázott

A harmadik harmad már túl sok izgalmat nem tartogatott. A 11. percben az egyik Fradi védő korcsolyájáról pattant a korong a kapu felé, de a gólvonalról még kivágták azt. Egy perccel később Becze lövésébe Metcalfe szúrt bele a kapu előtt, a korong pedig védhetetlenül vágódott a hálóba (7-1). A 15. percben Rafaj tett egy szépségtapaszt a Fradi kiütéses vereségére (7-2). Erre is gyorsan jött a válasz, hiszen bő egy perc múlva Cohen mattolta Martont, majd az utolsó percben szintén ő lőtte be saját maga harmadik, csapata kilencedik gólját (9-2).

A Jegesmedvék egy pillanatig sem hagytak esélyt a Ferencvárosnak, és ilyen arányban is megérdemelt győzelmet arattak. Ezzel egy forduló elteltével visszavették a vezetést a MOL Ligában, az Érsekújváron elvérző Dab.Doclertől.

Miskolci Jegesmedvék – Ferencvárosi TC 9-2 (5-1, 1-0, 3-1)
Miskolci jégcsarnok 1000 néző

V: Gangel, Nagy, Pálkövi, Soós
Gól: Metcalfe(2), Becze, Szilágyi, Cohen, Gőz, Tóth,  ill., Rafaj
Kiállítás: 12 perc illetve 13 perc (+20 perc Moravec)
Miskolci Jegesmedvék: Bálizs – Boyle, Gőz, Sagert, Hajós, Popovics, Metcalfe, Roczanov, Szilágyi, Láda B., Cohen, Ritó, Becze, Tóth, Dansereau, Láda P., Dudas, Vojtkó, Miskolczi, Dósa, Fliszár, Kiss(k). Edző: Majoross Gergely.
Ferencvárosi TC: Budai – Lencsés, Hardi, Dubek, Moravec, Lévai, Géczi, Németh, Pál, Galló, Guren, Farkas, Novak, Revák, Hegyi, Kiss G., Cerny, Rafaj, Lichanec, Papp, Kiss Á., Marton(k). Edző: Szakács Ferenc.

Majoross Gergely: - Jó teljesítményt nyújtottunk ma a játék minden elemében. Sok helyzetet dolgoztunk ki, ezekből sok gólt lőttünk. Bálizsnak nem lehetett könnyű ez a meccs, de így is kitűnően védett. A legfontosabb a három pont begyűjtése volt.

Szakács Ferenc: - Az elején nagyon elengedtük a Miskolcot, hiszen öt gólt kaptunk. A második harmadban kicsit visszajöttünk a meccsbe, ám a harmadikban végleg elvesztettük a fonalat. Gyorsan rendeznünk kell a sorokat, mert az Újpest ismét öt ponttal vezet. Most már minden mérkőzésünket meg kell nyernünk.