|
2017. december 15. 09:08
|
frissítve: 2017. december 17. 09:54
Csütörtök este 6 órakor az Újpest TE otthonába látogatott a DVTK Jegesmedvék együttese. A piros-fehérek végig uralták a találkozót és magabiztosan győztek a Magyar Kupa alapszakaszának utolsó mérkőzésén.

Forrás: dvtk.eu

Egy elhúzódó utánpótlás mérkőzés miatt öt perc késéssel kezdődött meg a mérkőzés. A vendégek az elején magukhoz ragadták a kezdeményezést. A harmad első felében kipróbálhattuk magunkat előnyben és hátrányban egyaránt, ezek rendre gól nélkül teltek. A 9-ik percben aztán újra előnybe kerültünk, amit Kulmala passzából Magosi értékesített (0-1). A gól után is aktívan támadtak a hazaiak, ám egy szép kontratámadás végén Vas János varrta a korongot Márkus kapujába (0-2).

Erősebben kezdtük a második játékrészt, nem is kellett sokáig várni az első találatra: a 23-ik percben egy szép indítás után Sakaris talált be ismét a lilák kapujába (1-4). A harmadik játékrész sem hozott váratlan fordulatot, a mieink továbbra is kézben tartották a mérkőzést, jó védekezéssel és szép támadásokkal érvényesítettük akaratunkat. A mérkőzés hajrájában mindent beleadott a hazai együttes, ám ez csak néhány távoli kísérlet formájában mutatkozott, ami kevés veszélyt jelentett a mieink kapujára. Győzelemmel zártuk a Magyar Kupa alapszakaszát.

Újpest TE - DVTK Jegesmedvék 2-5 (1-3, 1-2, 0-0)

Mikael Tisell: Nagyon örülök a mai győzelemnek és annak, amit láttam ma a pályán. Az elejétől a végéig sikerült fókuszáltan játszani és nyomás alatt tartani az ellenfelet. Tartottam ettől a mérkőzéstől kicsit, hiszen találkozott már ez a két csapat, és többször alulmaradtunk velük szemben, ráadásul több játékosunk is hiányzott ma, de ennek ellenére sikerült remekül teljesíteni, úgyhogy megérdemelten győztünk.