Hajszálon múlt a Visegrád Kupa, büntetőkkel kaptak ki a Macik!
|
2018. január 23. 19:48
|
frissítve: 2018. január 24. 18:35
A Magyar Kupa után kedden újabb trófeát nyerhetett volna a DVTK Jegesmedvék csapata. A Visegrád Kupa döntőjének első mérkőzésén kétgólos előnyt szerzett a miskolci csapat. A január 23-ai, nyitrai visszavágón ezt kiegyenlítette a szlovák csapat, az összesítésben kialakult döntetlen a hosszabbításban sem változott, hatalmas küzdelem után, büntetők következtek.

A DVTK Jegesmedvék csapata január 10-én este fogadta a szlovák Extraligából érkezett HK Nitra együttesét Miskolcon, a Visegrád Kupa döntőjének első mérkőzésén, és kétgólos előnyt szerzett a január 23-i visszavágó előtt.

A keddi visszavágón, a szlovák csapat otthonában a a HK Nitra az első harmadban gyorsan kétgólos vezetést szerzett, a DVTK-nak azonban sikerült szépítenie, majd - noha a házigazdák folyamatos nyomás alatt tartották a miskolci kaput - az egyenlítés is sikerült.

Erre gyorsan válaszolt a HK Nitra, majd 3-2-es szlovák vezetésnél kettős emberhátrányba került a DVTK. Ezt bravúrosan sikerült kivédekezni, jöhetett a harmadik harmad, amelyet szintén hatalmas lendülettel kezdett a szlovák csapat. Mindenképpen gólt kellett szerezniük, hiszen az összesítésben egy góllal vezettek a Jegesmedvék. Ez a harmad tizedik percében sikerült is a nyitraiaknak (4-2), az összesítésben döntetlen állás alakult ki, ami nem is változott a rendes játékodőben.

Mint ismert, az első mérkőzést a DVTK Jegesmedvék nyerte meg 4-2-re Miskolcon, a kupáról pedig a két mérkőzés összesített eredménye dönt. Mivel 120 perc rendes játékidő után döntetlen az állás alakult ki, öt perc hosszabbítás következett 3-3 mezőnyjátékossal és hirtelen halállal. A hosszabbításban nem született gól, így következtek a büntetők.

Végletekig kiélezett izgalmak után, itt is sokáig maradt az egál, végül a nyolcadik büntető döntött a nyitrai csapat javára, a DVTK-nak nem sikerült elhódítania a Visegrád Kupát.