|
2014. december 28. 08:33
|
frissítve: 2014. december 29. 11:59
A Magyar Atlétikai Szövetség Hegyi- és Terepfutó Bizottsága megválasztotta a szakág idei legjobbjait. A férfiaknál nagyon szoros küzdelemben 2014 felfedezettje, Harsányi Tamás, a Miskolc Városi Sportiskola (MVSI) versenyzője érdemelte ki a kitüntető címet.

A Nyékládházán élő, Szász László által felkészített sportoló az olaszországi (Casette di Massa) hegyifutó világbajnokságon az erős mezőnyben 69. helyével a legjobb magyar férfi versenyzőnek bizonyult, míg az ausztriai Leogangban megrendezett világkupa-futamon a 21. helyen érkezett célba.

Harsányi Tamás a magyar bajnoki dobogó tetején

A 22 éves, tehetséges futó szintén figyelemre méltó eredményei közé sorolható, hogy maratoni magyar bajnokságot nyert, a vb-válogatót is jelentő hegyifutó ob-n bronzérmes lett, továbbá megnyerte a 22. Bükki Hegyi Maraton – Kisgyörgy Ádám Emlékverseny maratoni, az Eged-hegyi Futóverseny 30 km-es számát, a Tessedik Félmaratont, a Vértes Terepmaratonon pedig a dobogó második fokára állhatott fel.

A nőknél döntő fölénnyel – immár harmadik alkalommal – Merényi Tímea (BHSE) győzött.