Hatalmas küzdelem után győztek a Jegesmedvék
|
2017. december 26. 18:28
|
frissítve: 2017. december 28. 10:47
Kedden délután az Újpest TE jégkorongcsapata volt a DVTK Jegesmedvék vendége. A hazaiak kétgólos hátrányból fordítva, hatalmas küzdelemben 4-3-ra diadalmaskodtak.

Teltház előtt kezdék meg a csapatok a szereplést, mely a tragikus körülmények között elhunyt hajdúszoboszlói édesanya családja számára elárverezett ereklyék átadásával indult.

Forrás: dvtk.eu

Mérsékelt tempóban álltak bele a csapatok a mérkőzésbe, az első kapura tartó korongot Hajós eresztette el a harmadik percben, ám lövését védte a vendégek kapusa. Az ötödik percben Sakaris cselezte végig magát a teljes újpesti csapaton, ám beadására nem ért oda senki. Ezután Berta eresztett el egy szép lövést éles szögből, majd Magosi indult meg, de ziccerét hárította Sila. A kilencedik percben Kulmala szúrt bele egy távoli lövésbe, de Sila ismét résen volt. A harmad második felében átvettük a kezdeményezést, támadásainkat csak szabálytalanságok árán tudták megállítani a vendégek, aminek először egy előny, majd egy perc elteltével kettős előny lett az eredménye, ám ezeket nem sikerült gólra váltani, így döntetlennel vonulhattak pihenőre a csapatok.

A második játékrész gyorsabb tempóban telt. Rögtön a második percben Vas János lőtte ki Sila kapuját (1-0). Nem kellett sokáig várni a válaszra, Kiss Dániel távoli lövésébe Benk tette bele az ütőjét, a korong Adorján kapujába pattant (1-1). A huszonhetedik percben Joe eresztett el egy távoli lövést, a kipattanóra Pavuk érkezett, de Sila ismét hárítani tudott. A huszonnyolcadik percben Kulmala és Tóth Adrián mutattak be gyönyörű összjátékot, de Ruikka lövését ismét hárítani tudta a vendégek kapusa. A harminckettedik percben Vas kapott remek korongot Sakaristól, lövése centikkel kerülte el a kaput. A harmincötödik percben hátrányba kerültünk, mégis sikerült sokat támadni, ám pár másodperccel a vége előtt mégis az ellenfél volt eredményes: Huba távoli lövésébe Benk tudott beleérni jól (1-2). Már a harmad végét jelző sípszót vártuk, amikor egy hazai ütőről szerencsétlenül pattanó korong csúszott át a hazai gólvonalon (1-3).

Az utolsó játékrész aztán sokak által várt fordulatot hozott. A negyvenegyedik percben kétperces előnybe kerültünk, amit ezúttal sikerült is gólra váltani: Rantanen passzát Sakaris küldte a vendég kapuba (2-3). Három percre rá ismét örülhetett a hazai közönség, egy szép Kulmala-Tóth Adrián összjáték végén Hajós szerezte meg a hazaiak egyenlítő találatát (3-3). A játékrész második felében is sikerült nyomás alatt tartani a vendég csapatot, akik csak ritkán tudtak felállni Adorján kapuja előtt. A sok támadásnak aztán az ötvenharmdik percben lett meg az eredménye, Anssi Rantanen gyönyörű távoli bombája talált utat Sila kapujába (4-3). A meccs hajrájában mindent megpróbált az Újpest, a kapust is lehozták az utolsó támadásra, ám ez sem volt elég a fordításhoz, így megérdemelten győzelemmel zártuk a mai mérkőzést.

Erste Liga: DVTK Jegesmedvék - Újpest TE (0-0, 1-3, 3-0)

Mikael Tisell: Nem kezdtük jól a mérkőzést, hiába volt miénk az első találat. A második harmad után, amikor az öltözőbe vonultunk, nyugodtak voltunk, hiszen voltak helyzeteink, és csak két gól hiányzott az egyenlítéshez. Nagyon örülök annak, ahogy az utolsó harmadban játszottunk, régen láttam a csapatot ennyire elhivatottnak a győzelem érdekében, így megérdemeljük a győzelmet.