Ilyen nincs is! - Két perc alatt, két büntetővel elment a diósgyőri győzelem
|
2018. április 14. 18:53
|
frissítve: 2018. április 15. 14:38
Óvári góljával sokáig vezetett a DVTK a Balmaz ellen, de két tizenegyes - mindkettőt Rudolf Gergely értékesítette - megpecsételte a piros-fehérek sorsát. 2-1 a vége.

Az OTP Bank Liga 26. fordulójában nem esett gól az első játékrészben a DVTK balmazújvárosi vendégjátékán. A szünet után Óvári Zsolt góljával a DVTK szerzett vezetést, azonban a hajrában két büntetővel a hazaiak fordítottak.

Forrás: dvtk.eu

OTP Bank Liga 26. forduló, eredmény:

Balmaz Kamilla Gyógyfürdő - Diósgyőri VTK 2-1 (0-0)

Balamazújváros, Városi Stadion, 903 néző. Játékvezető: Andó-Szabó Sándor (Kóbor Péter, Szalai Dániel; Vad II István, Szilasi Szabolcs).
Balmazújváros: Horváth L. - Gabovda, Rus, Tamás L., Uzoma - Vajda, Haris, Maisuradze, Andrić - Arabuli, Rudolf. Vezetőedző: Horváth Ferenc.
DVTK: Antal - Eperjesi, Lipták, Tamás M., Shestakov - Vela, Tóth B., Busai, Óvári - Ioannidis, Ugrai. Szakmai igazgató: Bódog Tamás.

Csere: Vela helyett Bacsa a 46., Maisuradze helyett Batarelo az 57., Andrić helyett Harsányi a 66., Ioannidis helyett Kocsis a 72., Ugrai helyett Szarka a 81., Gabovda helyett Kónya a 83. percben.
Sárga lap: Rudolf a 49., Tamás M. és Arabuli az 58., Gabovda a 65., Busai a 73. percben.
Gólszerző: Óvári (0-1) a 47., Rudolf (1-1, 11-esből) a 88, Rudolf (2-1, 11-esből) a 90. percben.

Kulcspillanatok

47. perc: Ugrai tette középre a labdát, középen Ioannidis megtolta magának balra, onnan középre adott, ahol az érkező Óvári Zsolt közélről a hálóba passzírozta a labdát, 0-1

88. perc: Kezezés a 16-oson belül, büntető a hazaiak javára. Rudolf Gergely állt a labda mögé, és a jó irányba vetődő Antal keze mellett a bal alsó sarokba lőtt, 1-1

90. perc: Újabb büntető a hazaiak javára. Ismét Rudolf Gergely állt a labda mögé, ezúttal a kapu másik oldalát választotta, 2-1