Ismét győzött az MVLC – ki fog tőlük pontot csenni az alapszakaszban?
|
2015. február 28. 16:27
|
frissítve: 2015. március 01. 19:49
Tizenkettedik bajnoki mérkőzésén sem jött zavarba a PannErgy Miskolci VLC vízilabda együttese. Az OB I/B osztályú bajnokságban pontveszteség nélkül álló miskolci alakulat szombaton Pécsett vendégszerepelt, és jó játékkal magabiztos győzelmet aratott.

Az első negyed kezdetén Hazui hozta el a labdát, érdekes módon azonban csaknem három percet kellett várni az első gólra. Ezt a miskolciak szerezték, mégpedig Somlai révén, aki megúszás után talált be a pécsi kapuba. Egy perc sem telt el, és Kerschbaum a center posztjáról kettőre növelte a vendégek előnyét. Ezután Jakab Dániel jutott a kiállítás sorsára, ennek az lett a következménye, hogy a hazaiak szépítettek. Hegedűs Bence lövését védte a kapus, ám a következő kísérletnél már tehetetlen volt, a miskolci pólós akcióból talált be a pécsi kapuba. Szilvasán Patrik lemásolta társa produkcióját, ő is akcióból ért el gólt, és így már hárommal mentek a miskolciak! Szabaddobásból szépítettek a hazaiak, majd Hazui a center posztjáról ért el újabb gólt. Somogyi emberelőnyből szépített, erre Somlai válaszolt, aki ugyancsak emberelőnyből bizonyult eredményesnek. A pécsiek büntetőből szépítettek és kétgólos vezetéssel szusszanhattak egyet a miskolciak.

Minap-archív fotó: Mocsári László

A második negyed kezdetén is Hazui bizonyult a gyorsabbnak a ráúszásnál, és jött az első gól is, mégpedig Salamon révén, aki akcióból bizonyult eredményesnek. Két emberelőnyös pécsi gól, majd egy akciós találat következett, a baranyai alakulat befogta a miskolciakat (7-7). Szerencsre kétségbe nem kellett esni, ugyanis Somlai megúszásból, Szilvasán pedig akcióból szerzett gólt, és visszaállt a stabil, kétgólos különbség. Akcióból Vörös szépített, de Hegedűs István válasza sem késett sokat.

A harmadik negyed kezdetén ismét Hazui hozta el a labdát, viszont csaknem három percet kellett várni, amíg gól született. Szerencsére ezt a center posztján felbukkanó Hegedűs István szerezte, nőtt a felek közötti különbség. Hegedűs Bence blokkolt le egy lövést, aztán labdát szerzett, majd Hazui követett el támadóhibát. A japán ziccert rontott, nem sokkal később azonban Salamon Attila jól használt ki egy emberelőnyös helyzetet. Ezután három percen keresztül nem esett gól, a kapusok a helyükön jól végezték feladatukat, máskor pedig a támadók céloztak pontatlanul.

A negyedik negyed kezdetén Somlai Tamás úszott a labdára és a miskolci meg is szerezte azt. Húsz másodperc sem telt el, az első miskolci támadás góllal zárult, ezt Somlai jegyezte, mégpedig tetszetős akció végén. Szilvasán emberelőnyből puskázott el kecsegtető helyzetet, majd Somlai lövését tette ártalmatlanná a hazaiak kapusa. Ahogy telt az idő, egyre jobban kiütközött a különbség a csapatok között, a vendégek sokkal jobban bírták. Ennek volt köszönhető, hogy sorozatban, három esetben is góllal fejezték be formás támadásukat: Hegedűs Bence, Szilvasán Patrik, majd Salamon Attila talált be a pécsi ketrecbe. Jelzi a miskolciak fölényét, hogy ellenfelük a harmadik és negyedik negyedben egyetlen gól elérésére sem volt képes!

Az MVLC ezzel begyűjtötte 12. sikerét, és fölényesen vezeti a táblázatot, a nagy kérdés immáron valóban csak az, hogy lesz-e a mezőnyben olyan alakulat, amely megszakítja ezt a szédületes sorozatot és pontot, vagy pontokat csen el az alapszakaszban a listavezetőtől?