|
2015. április 12. 21:10
|
frissítve: 2015. április 14. 18:15
Telt ház és több mint 100 diósgyőri szurkoló előtt játszotta le a női kosárlabda bajnoki döntő harmadik meccsét az Aluinvent-DVTK a soproni MKB Arénában. Egy rendkívül kiélezett meccsen újra előnyt szerzett a Sopron, de a párharc még nem dőlt el. A következő mérkőzést szerdán 18 órától a miskolci Generali Arénában rendezik.

Eredmény, döntő, 3. mérkőzés:
Uniqa-Euroleasing Sopron - Aluinvent DVTK Miskolc 75-67 (16-20, 27-14, 16-15, 16-18)
legjobb dobók: Hartley 17, Ciglar 17, Krnjics 14, Krivacsevics 12, illetve Czank 15, Rasheed 14, Szécsi 11
A párharc állása: 2-1 a Sopron javára.

A nyolcszoros bajnok soproniak hétfőn 77-74-re nyerték a finálé nyitómérkőzését, ám csütörtökön a 19 év után döntőbe jutott DVTK 90-86-tal kiegyenlített. A miskolciak a harmadik felvonásban ismét számíthattak Naignouma Coulibalyra, a mali center az első meccsen két sportszerűtlen hibát követett el, ezért a folytatásban automatikusan egymeccses eltiltással bűnhődött.

Az eddigi három döntőjét elbukó miskolci csapat kezdte jobban a harmadik mérkőzést, és az előző találkozón gyengébb napot kifogó, magyar válogatott Rasheed Rita révén hozta az első negyedet. A folytatásban kiegyenlített játék zajlott a pályán, hazai részről elsősorban Krivacsevics Tijána jeleskedett, aztán 30-32 után az alapszakaszgyőztes Sopron egy 13-0-ás rohammal elhúzott. A nagyszünetben 43-34 volt az állás.

Fordulás után magabiztosan őrizte előnyét Sterbenz László együttese, a vendégek támadójátéka szétesett, az előző meccsen remeklő Abby Bishop, Rachel Allison és Szécsi Orsolya is várakozáson alul teljesített. A házigazdák már 58-43-ra is vezettek, de az utolsó játékrész 59-49-ről indult. A DVTK a 36. percben három pontra felzárkózott (65-62), a hajrá azonban a mezőny legjobbjává előlépő Iva Ciglarnak köszönhetően a Soproné lett, amely sikerével 2-1-re vezet a fináléban.

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc negyedik mérkőzésére szerdán kerül sor Miskolcon.

Edzői nyilatkozatok a mérkőzés után:

Sterbenz László: – A második negyedben a gyors indításokból szerzett 6-8 pontos előnyünket sikerrel őriztük meg a harmadik és negyedik negyedben. Igaz, hullámzó volt a játékunk, de nemcsak nekünk, az ellenfelünknek is. Bár volt rá lehetőségünk, nem sikerült megrogyasztanunk a DVTK-t, emiatt végig izgalmas volt a mérkőzés.

Maikel López: – Megint kemény, harcos mérkőzést játszottunk, de a második negyedben volt egy háromperces rövidzárlatunk. Ezt a harmadik és negyed negyedben megpróbáltuk ledolgozni, de a Sopron jól kezelte ezen törekvéseinket. Szerdán Miskolcon azzal a céllal lépünk a pályára, hogy egyenlítsünk.