Molnár Ágnes szakmai vezető 2008-ban, akkori tánciskolája 12 legügyesebb lányával indította el a Steelleaders Cheer & Dance Clubot. Akkor még ő maga sem gondolta volna, hogy 10 év alatt megannyi sport, kulturális és ünnepi rendezvény meghívott vendégei lesznek, a polcokon sorakozó kupákról már nem is beszélve. Videóklip-forgatás, reklámfilmkészítés, élő fellépés a Bíborszéllel, rekordkísérlet, kitüntetések, saját versenyek és fesztiválok életre hívása – mindez 10 év alatt. És még mi minden lesz itt…
– Jelenleg 72 sportolónk és 3 szakosztályunk van – részletezte Molnár Ágnes a miskolci club összetételét –; az egyik a cheerleading, ami két részre osztható. Az egyik inkább akrobatikus elemeket tartalmaz, és szintén a cheerleading nevet viseli, a másik pedig a cheerdance, ahol a tánctechnikára épülnek a mozdulatok. A második szakosztályunk – folytatta a szakmai vezető – a divattánc, ahol jelenleg hip-hop és breakdance csoportok vannak. A harmadik pedig a torna szakosztály, ami jelenleg talajtornával foglalkozik.
A tánciskola növendékei a mini, a gyermek, a junior és a felnőtt korosztályos országos és nemzetközi versenyeinek állandó szereplői – tudtuk meg a szülinapi ünneplésen a nagy napra készített kisfilmből. Ágnes elmondta, a torna sportágat szeretnék tömegsporttá tenni: erősítenék a gyermektornát a jövőben. - Azon kívül, hogy a fiatalokat a mozgás szeretetére neveljük, az is feladatunk, hogy fiatal tehetségeket vegyünk észre, és elindítsuk őket a további fejlődés útján - tette hozzá a szakmai vezető.
Az egy évtizedes fennállás alatt rengetegen váltak kislányból nővé, sportolóból edzővé. Tanyi Enikő is még gyerekként kezdett táncolni Molnár Áginál. – Amikor 2008-ban Ági megalapította a cheerleading egyesületet, én is a 12 lány egyike voltam. Akkor még sportolóként voltam jelen a tánciskolában, mára pedig már edzőként – hangoztatta.
A szülinapi sajtótájékoztató elején a legkisebbek produkciójából kaphattunk egy kis ízelítőt. Győr Emma már 3 éves kora óta tagja a tánciskolának, 7 éve sportol. – Nagyon szeretem ezt a sportot. Óvodás koromban elmentem egy edzésre, és azóta nem akartam innen elmenni – mondta mosolyogva Emma. – Edzésen kívül is sokat találkozunk, van, hogy verseny előtt egymásnál alszunk és úgy indulunk másnap reggel.
Emma édesanyjától megtudtuk, a szülőknek is sokkal több ez, mint egy szimpla tánciskola. – A gyerekek megtanulták a csoportban munkálkodást, egymásért és együtt dolgozni – fogalmazott Győr Nóra, hozzátéve a lányai megtanulták azt is, hogyan kell örülni a másik örömének még akkor is, ha nem sikerül adott esetben nyerni.
Délután 6 órakor rendezi meg gáláját a tánciskola, ahol a jelenlegi sportolók, táncosok és tornászok állnak majd a színpadra.